НОВИНИ

24.04.2013 | Словаччина наздоганяє Чехію у змаганні за інвестиції
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

З аналітичного звіту Чесько-німецької торгівельно-промислової палати ČNOPK випливає, що Чехія наразі як вела, так і веде перед, коли йдеться про німецькі інвестиції, але від 2009-го року Словаччина буквально наступає їй на п’яти, посідаючи в таблицях ČNOPK другу позицію. "Це, певна річ, не означає, що інвестори автоматично надають перевагу Словаччині, але вказує на те, що шанси словацькі стоять тепер не нижче, ніж чеські", - прокоментував DW висновки звіту керівник прес-служби ČNOPK Ганнес Лахман.
 
Чесько-німецька торгівельно-промислова палата ČNOPK налічує 570 членів, 180 з яких відповідало на запитання "інвестиційної" анкети. Як наголосив керівник прес-служби, опитування проводилося анонімно, без вказування назв компаній, однак з урахуванням загального обсягу їхнього виробництва й царини діяльності.
 

За словами Лахмана, поки що випадки, коли німецькі компанії покинули чеський ринок заради словацького можна вважати поодинокими, бо великі німецькі інвестори охоче вкладають кошти в економіку як Чехії, так і Словаччини.
 
Чехам бракує якісної спеціальної освіти?
 
Причини такої позитивної для словацької економіки тенденції Ганнес Лахман вбачає, зокрема, в тому, що в Чехії, на відміну від Словаччини, не лише не змінився на краще, а й місцями погіршав інвестиційний клімат. "Опитані нами члени ČNOPK, - зауважив Лахман, - позитивно оцінюють рівень чеської академічної освіти, але вкрай незадоволені станом освіти спеціальної. У Чехії бракує висококваліфікованих робітничих кадрів, і не помітно, щоб їхній підготовці збиралися приділити увагу. Якщо ситуація не зміниться, то в найближчому майбутньому Чехія втратить "золоті руки", а з ними й частину інвестицій"
 
Аналогічно висловлюється на сторінках газети Hospodářské Noviny і речник чеської філії компанії Bosch Павел Роман: "Скляні палаци, в яких сидять "білі комірці", справи не врятують. Чехії потрібні тисячі технічно підготованих "синіх комірців!"".
 
Чеські проблеми на руку словакам
 
"Багатьох інвесторів, - провадить далі Ганнес Лахман, - відлякує поширена економічна злочинність й відсутність справедливої конкуренції під час розподілення суспільних замовлень. На зменшення інвестиційної активності впливає також нестабільність політичної ситуації в Чехії. А крім того, й такі чинники, як правнича непевність і хаотичність в роботі державних органів".
 

Німецькі інвестори часто скаржаться на тяганину в чеських судах, на те, що закони та інші акти раз у раз зазнають змін, на те, що в чеських міністерствах та відомствах панує кадрова чехарда... Усі ці обставини сприяли Словаччині в її змаганні з Чехією за іноземні капіталовкладення. Однак не лише вони. Як твердять аналітики ČNOPK, велику вагу має і те, що Словаччина перейшла з крони на євро.
 
Інвестори очікують стабільності
 
Інвестиційні перспективи Чехії на поточний рік опитані ČNOPK німецькі підприємці оцінюють не надто оптимістично. "Більш як третина респондентів вважає, що стагнація чеської економіки триватиме. Понад 50 відсотків чекають, що умови залишатимуться стабільними, а 14 відсотків сподіваються на їхнє поліпшення", - зазначив Ганнес Лахман. Утім, і для песимізму, за словами речника Чесько-німецької торгівельно-промислової палати, немає причин. "Сорок відсотків опитаних певні, що в експортній галузі зберігатиметься динаміка. А в більшості підприємств якраз експорт і становить левову частку обороту".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект