НОВИНИ

12.04.2013 | Реформування української армії – від технології до ідеології
Джерело - ЦВППБ

Міністерство оборони України підготувало програму реформування збройних сил до 2017 року. Як заявив на брифінгу глава військового відомства Павло Лебедєв, орієнтовно програма буде затверджена кабінетом міністрів на наступному тижні.

Концепція реформування передбачає скорочення чисельності і модернізацію збройних сил, а також перехід на контрактний принцип комплектування. Осінній призов цього року має стати останнім. З особового складу військових підрозділів 70 тис. українських військовослужбовців проходять службу в бойових частинах, 112 тис. – в частинах забезпечення. Як сказав Павло Лебедєв, «бойова чисельність буде збережена в повному обсязі, все інше буде приведено у відповідність із світовими стандартами».

Засоби для реформування планується отримати від реалізації надмірного майна – підприємств, будівель, техніки. Продажі планується зробити прозорими – через аукціон. Також «вивільниться» 200 військових містечок. «Кожне містечко має знайти свого інвестора, там мають бути створені робочі місця», – сказав міністр оборони. За його розрахунками, бюджет отримає мільярди гривень, які будуть спрямовані на переоснащення ЗС України та забезпечення військовослужбовців житлом.


 Українська реформа дуже нагадує перетворення, що проводилися Анатолієм Сердюковим. Теж позбавлення від «зайвих» військовослужбовців та майна, великі очікування від продажів і пошук індивідуальних інвесторів. Але, можливо, українські реформатори врахували досвід Міноборони РФ і не будуть копіювати структури типу «Оборонсервіса», який безконтрольно збував нерухомість афільованим фірмам. І не виникне система на кшталт «Слов’янки», яка отримує незароблені мільйони.


 Принаймні процес реформування починається без зайвої метушні. Президент України Віктор Янукович планував оптимізувати структуру збройних сил і скоротити їх чисельність вже в 2011-2013 роках, але за цей час була тільки підготовлена ​​програма реформ. Втім, майбутнє покаже, наскільки вони виявилися продумані і чи відрізняються в кращий бік від Сердюковских іновацій.


 Реформуванню підлягає і сфера ідеології. Міністр оборони України заявив журналістам: «Ми надаємо особливого значення ідеологічному питанню, вважаємо, що воно дуже важливе, але нам необхідна не тільки пам’ять про козаків, але й про всю історію боротьби за Україну».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект