НОВИНИ

11.04.2013 | Словенія - наступне "проблемне дитя" Єврозони?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Словенія має терміново вжити заходів для подолання кризи у банківському секторі і запровадити реформи для стабілізації охопленої кризою економіки. На економічні проблеми країни у середу, 10 квітня, звернула увагу Єврокомісія. Вона закликала Словенію, а також Іспанію відкоригувати їхню економічну політику, повідомляє інформаційне агентство dpa. Про це заявив єврокомісар з економічних питань Оллі Рен з огляну на результати дослідження економічної ситуації у 13 країнах-членах ЄС. Любляні та Мадриду необхідно терміново вдатися до "сильних політичних кроків", інакше цим країнам загрожують санкції Брюсселя, яких, проте, ще жодного разу не застосовували, відзначає dpa.
 
Рекомендації з вжиття термінових заходів, спрямованих на оздоровлення економіки, Любляні надала і авторитетна Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), обґрунтовуючи їх результатом останнього звіту про ситуацію в країні. Згідно з ним, Словенія ризикує опинитися в ситуації тривалого економічного спаду і обмеженого доступу до фінансових ринків. Аби уникнути цього, уряду Словенії необхідно вдатися до "радикальних заходів якомога швидше", йдеться у звіті.
 
Під час зустрічі з Баррозу Братушек запевнила, що Словенія впорається із кризою самотужки
 
"Нелегкі часи"
 
"Попереду в нас нелегкі часи, це мені зрозуміло, - сказала у вівторок, 9 квітня, нова прем'єр-міністр країни Аленка Братушек під час свого першого закордонного відрядження до Брюсселя. - Ми маємо силу самостійно вирішити свої проблеми", - додала вона. Таким чином Братушек спробувала розвіювати побоювання щодо того, що Словенія може найближчим часом попроситися під "рятівну парасольку" стабілізаційного фонду ЄС. Після зустрічі із президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу вона пообіцяла працювати "день і ніч" над головною проблемою країни - оздоровленням банківського сектору.
 
На відміну від інших колишніх країн соціалістичного табору, Словенія свого часу вирішила залишити більшу частину банківського сектору у державній власності й уникнути масштабної приватизації. Криза, що насувається нині - наслідок тодішнього рішення, вважають економісти ОЕСР. На їхню думку, менеджмент державних банків "слабкий", а для контролю їхньої діяльності існує недостатньо інструментів. Зараз країна постала перед необхідністю радикальних змін фінансової політики: життєздатні державні банки варто приватизувати, проблемним же фінансовим установам загрожує банкрутство.
 
Грошей вистачить до вересня
 

Втім не можна виключати того, що Любляні таки знадобиться фінансова допомога ЄС. "Це може статися, але це не є нашим першим варіантом, - сказав в інтерв'ю агентству Reuters Ігор Лукшич, лідер соціал-демократів, другої за величиною партії у правлячій коаліції в країні. - Я побоююся організованого тиску з боку фінансових ринків, якого ми можемо не витримати", - додав він. Проте Словенія, за його словами, має шанс уникнути необхідності просити про допомогу. "У нас є два мільярди євро у резервах, які ми можемо використати", - сказав політик. До вересня, запевняють у Любляні, країна матиме достатньо обігових коштів. Окрім того, Словенія хоче якомога швидше почати випуск державних облігацій.
 
За прогнозом ОЕСР, цьогоріч у Словенії також очікується економічний спад на рівні 2,1 відсотка. Окрім того організація прогнозує значне зростання державного боргу країни. Якщо уряд не здійснить необхідних реформ, частка держборгу до 2025 року збільшиться від 47 до 100 відсотків від валового внутрішнього продукту країни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект