НОВИНИ

28.04.2013 | В Ісландії правоцентристська опозиція перемогла на виборах до парламенту
За матеріалами - Korespondent

Після підрахунку всіх бюлетенів, правоцентристська опозиція перемогла на парламентських виборах в Ісландії, що відбулися в суботу.

Про це повідомляє агентство Франс Прес.

Консервативна Партія незалежності Ісландії отримала 26,7% голосів, а ліберально-центристська Прогресивна партія набрала 24,4% голосів, що забезпечило їм по 19 місць у парламенті. Партії, які виступають проти приєднання Ісландії до ЄС, за даними ЗМІ, повинні сформувати коаліцію.

Партія незалежності стояла біля керма Ісландії протягом 18 років до виборів 2009 року, коли ісландці, розчаровані її правлінням, віддали перевагу Соціал-демократичному альянсу.

Як і очікувалося, вибори призвели до зміни лівоцентристської коаліції, жорстка посткризова економічна політика яка виявилася занадто болючою для мешканців Ісландії. Хоча останнім часом інфляція й безробіття в країні, населення якої складає близько 300 тисяч чоловік, знизилися, у багатьох компаній і приватних осіб, як і раніше залишаються великі заборгованості.

Ісландія є парламентською республікою. Парламент острівної держави вважається найстарішим у світі, його перше зібрання було задокументовано в 930 році. Нині в парламенті всього 63 місця.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект