НОВИНИ

12.04.2013 | Французький міністр відзвітував про операцію в Малі
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан відзвітував в уряді про результати операції Serval, яку французька армія розпочала в Малі 3 місяці тому.
 
Після наради він поспілкувався з журналістами, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
 
«Майже 4-тисячний французький військовий контингент знищив чверть ісламістських бойовиків (400 осіб), у тому числі одного з лідерів Аль-Каїди Абу Зейда, арештував близько 100 джихадистів, виявив 158 тайників бойовиків, у яких зберігалися 90 тонн боєприпасів, 140 кулеметів, 3 ракети класу "земля-повітря" SA-7, сотні мобільних телефонів, радіостанцій та комп'ютерів», - розповів Ле Дріан.
 
На його думку, операцію ускладнили кліматичні умови: температура повітря до 60 градусів, відсутність води, складний ландшафт, - а також тактика бойовиків та важкі умови логістики. «Французька армія проводить вперше за останні 50 років військову операцію такого масштабу майже самостійно», - наголосив міністр.
 
Він відзначив, що відповідно до обіцянки президента Франції Франсуа Олланда про дострокове виведення французьких військ до кінця квітня перша сотня французьких десантників вже повернулася додому.
 
Водночас міністр запевнив, що Франція й надалі продовжуватиме боротьбу з терористами, шукатиме заручників - своїх громадян та збереже свою військову присутність в регіоні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект