ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

09.04.2013 | Найбільший банк Кіпру заморозив 60% незастрахованих депозитів
Джерело - Korespondent

Власники незастрахованих депозитів у найбільшому банку Кіпру Bank of Cyprus не зможуть отримати 60% коштів як мінімум до вересня.

Як повідомив Центральний банк Кіпру, країна проводить санацію своєї банківської системи в обмін на кредити ЄС і МВФ.

Таким чином, у цілому 22,5% незастрахованих депозитів (понад 100 тисяч євро) будуть заморожені, поки готується доповідь з оцінки активів банку, йдеться в заяві ЦБ.

Протягом 90 днів буде вирішено, чи переводити ці кошти в акціонерний капітал банку. Раніше 37,5% від суми незастрахованих депозитів були автоматично переведені в знецінені фінансовим крахом акції банку.

При цьому решта 40% також були "тимчасово заморожені" для підтримки ліквідності, пояснює ЦБ. Наразі ці кошти вивільнені на чверть. Це зроблено у зв'язку з поступовим ослабленням драконівських правил контролю над рухом капіталів. Таким чином, вкладники з депозитами більш ніж на 100 тисяч євро можуть розпоряджатися лише 10% вкладених грошей.

Рішення про реструктуризацію банків за рахунок їх вкладників, власників паперів та акціонерів (bail-in) було прийнято в березні Єврогрупи після того, як Кіпр відмовився від ідеї примусового списання за всіма депозитами в банках острова.

Учора повідомлялося, що Кіпру, який отримав мільярдний кредит, терміново потрібні 75 млн євро для порятунку від дефолту.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/economics/1540726-najbilshij-bank-kipru-zamoroziv-60-nezastrahovanih-depozitiv

  


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект