НОВИНИ

26.04.2013 | Влада Сирії двічі використовувала хімзброю - Керрі
Джерело - УКРІНФОРМ

Влада Сирії вдавалася до застосування хімічної зброї двічі.
 
Про це повідомило у п'ятницю Associated Press з посиланням на главу американського зовнішньополітичного відомства Джона Керрі.
 
«Державний секретар США Джон Керрі сказав, що сирійський режим двічі вдавався до використання хімічної зброї», - йдеться у повідомленні.
 
Раніше про ймовірне використання владою Сирії хімічної зброї під час перебування в Абу-Дабі заявив глава Пентагону Чак Хейгел, пославшися на оцінку розвідувального співтовариства США. Відразу після цього адміністрація Обами оприлюднила лист Конгресу, де деталізувалася ця оцінка. У ньому йдеться, що американська розвідка встановила з різним ступенем впевненості, що «сирійський режим використовував хімічну зброю в невеликих масштабах у Сирії, зокрема, хімічну речовину зарин».
 
Водночас у Білому домі вважають, що має бути зібрано більше інформації та наполягають на проведенні всеохоплючого розслідування з боку ООН.
 
Нагадаємо, на запит Сирії та ряду західних країн ООН створила групу експертів, яка має перевірити достовірність інформації про застосування хімічної зброї. Вони готові негайно вирушити до Сирії, проте й досі тривають обговорення з Дамаском формату проведення розслідування. Сирійська влада висловлювала готовність співпрацювати лише в межах свого запиту, але не погоджувалася на перевірку інформації щодо інших інцидентів, яка надійшла від західних країн.
 
Запит, який МЗС Сирії офіційно направило до ООН, стосувався подій 19 березня в Алеппо, коли, за інформацією сирійської влади, бойовики випустили ракету з хімічною боєголовкою у напрямку поселення Хан Аль-Асал, що призвело до загибелі 25 людей і отруєння понад 110. Опозиція, зі свого боку, звинуватила в застосуванні хімічної зброї владу.
 
Згодом Франція та Велика Британія направили звернення про необхідність дослідити інші можливі випадки застосування хімзброї, зокрема, у грудні минулого року в Хомсі.
 

 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8385. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект