ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

15.04.2013 | Помічник Обами передав Путіну секретне послання
Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама до свого візиту до Росії прислав свого емісара, щоб той підготував ґрунт для відновлення підірваних введенням "акту Магнітського" і відповідного "сирітського" закону відносин між двома країнами.

Так, радник з національної безпеки Том Донілон привіз президентові Володимиру Путіну секретне послання, в якому викладені запропоновані Вашингтоном заходи із налагодження відносин.

Російський лідер зустрівся з американським гостем "на бігу": на короткий час приєднався до його переговорів із секретарем ради безпеки Миколою Патрушевим, помічником президента Юрієм Ушаковим, заступником голови МЗС Сергієм Рябковим і заступником міністра оборони Анатолієм Антоновим. Також у зустрічі беруть участь представники ФСБ та Служби зовнішньої розвідки. Донілон, як очікується, поговорить і з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Окремої зустрічі з Путіним не було заплановано.

Двосторонні заборони на в'їзд російських і американських офіційних осіб створюють атмосферу незручності для переговорів Донілона, особливо з урахуванням того, що одне із завдань радника - підготовка зустрічі Обами з Путіним, попередньо наміченої на червень, зазначає The Financial Times.

"Охолодження відносин робить дедалі більш нестійкими надії на відновлення вже скомпрометованого діалогу, особливо напередодні візиту Тома Донілона, якому потрібно оцінити реальну готовність Кремля до "перезавантаження", - зазначає La Stampa.

За деякими відомостями, головне завдання Донілона - "схилити Москву до вступу у дискусії про співпрацю у сфері протиракетної оборони", пише блог The Cable журналу Foreign Policy. За даними видання, раніше адміністрація Обами відмовилася від розробки ракети SM-IIB, яку Росія визнала небезпечною для свого потенціалу міжконтинентальних балістичних ракет.

"Офіційно ні Кремль, ні Білий Дім не хочуть погіршення двосторонніх відносин, хоча б з економічних міркувань. Але, з точки зору Москви, останній виток "конфлікту Магнітського" лише загострить антиамериканські настрої, вже наявні у російського населення", - підсумовує Le Figaro. Інші цікаві цитати зарубіжних газет за темою - в огляді сайту InoPressa.

Нагадаємо, візиту Тома Донілона чекали ще у січні, потім у лютому. Але через різні обставини він приїхав тільки у квітні.

Тим часом, у Кремлі звернули увагу на суперечливу поведінку американської адміністрації у зв'язку з опублікуванням на минулому тижні так званого "списку Магнітського".

Помічник президента Юрій Ушаков, коментуючи контакти в Москві з помічником президента США Томасом Донілоном, нагадав, що в ці дні (крім послання Барака Обами, переданого в Кремль Донілоном - ред.), був "ще один папір із 18 прізвищами, на який ми дзеркально відреагували.

"Це зайвий раз наголошує, що, з одного боку, адміністрація Обами хоче з нами активно розвивати відносини з багатьох напрямків - і це досить позитивно, а з іншого боку - не хоче поборотися за наше двостороннє співробітництво всередині самих Сполучених Штатів, не хоче осадити деяких русофобів, які ставлять палиці в колеса нашій співпраці", - заявив помічник президента РФ.

Нагадаємо, в опублікованому у п'ятницю списку Магнітського є 18 імен, серед яких чинні та колишні співробітники правоохоронних органів і судової системи Росії. Пізніше з'явилася інформація, що оголошений список не повний.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8591. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект