НОВИНИ

10.04.2013 | В Україні триває реалізація демілітаризаційного проекту Трастового фонду НАТО з утилізації надлишкової стрілецької зброї та боєприпасів
За матеріалами - сайту Міністерства оборони України

8 квітня у Державному підприємстві “Укроборонсервіс” відбулася міжнародна конференція, присвячена більш широкому інформуванню українського суспільства та міжнародної спільноти про здійснення демілітаризаційного проекту Трастового фонду НАТО в Україні.

Головною темою заходу стало залучення додаткових добровільних фінансових внесків країн-членів НАТО на проведення 2-го етапу утилізації, згідно з яким планується знищити 73,5 тисяч тонн звичайних боєприпасів, 366 тисяч одиниць стрілецької зброї та 3 млн протипіхотних мін ПФМ-1 протягом чотирьох років.

Своїм баченням перспективи поділилися менеджер програм загальних проектів Агенції НАТО з матеріально-технічного забезпечення (NAMSA) Бюлент Тюдеш, заступник Голови Місії Посольства США в Україні Ерік Шульц, а також виконуючий обов’язки директора бюро зі скорочення та нерозповсюдження озброєнь Держдепартаменту США Стівен Костнер.

– Для виконання запланованих об’ємів утилізації у повному обсязі в зазначені строки нам необхідно ще цього року отримати близько 4 мільйонів євро добровільних внесків, – зазначив  Бюлент Тюдеш.

Фінансова допомога Трастового фонду на другому етапі проекту становитиме близько 25 мільйонів євро. Однією з основних проблем недостатньої фінансової підтримки проекту сьогодні є зменшення кількості країн-донорів. Їх кількість порівняно з першим етапом проекту зменшилась із 18 до 7. За словами Стівена Костнера, фінансовий внесок США становить 4,6 млн. доларів, але лише на добровільних внесках від США Україна не зможе впоратися з виконанням проекту.

Серед присутніх заходу були представники посольств Болгарії, Латвії, Туреччини та Німеччини. Військове відомство представляв заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Григорій Саковський, який висловив подяку міжнародній спільноті за надану матеріально-технічну допомогу нашій країні і відзначив виробничу потужність вітчизняних державних підприємств оборонно-промислового комплексу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект