ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

13.04.2013 | Кіпр повинен залишити єврозону
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Після першого акту страшної драми по відношенню до Кіпру, здавалося, що все завершено. Знищений національний суверенітет, погромлені ключові економічні сфери і, головне, поставлені на коліна національні лідери.

Пекельна машина єврозони на Кіпрі перейшла абсолютно заборонену межу. Інші межі вона перейшла, починаючи з Греції і зараз зупинилася біля португальських, іспанських та словенських воріт.

Згідно відкритих оцінок, економіка Кіпру в 2013 році зменшиться на 13,5 % і це за кращим сценарієм, який, майже напевно не відбудеться. Безробіття сягне позначки вище аніж 20 %. На тлі знищених та заблокованих фінансів, повного відторгнення Кіпру з боку іноземних інвесторів, відчаю та відчуття тотальної зради з боку ЄС серед кіпріотів.

Посол Кіпру в Україні повідомив, що на депозитних рахунках кіпрських банків знаходилося приблизно 14,5 млрд. доларів від українських вкладників. Загальна сума українських грошей на Кіпрі, можливо, може досягати позначки у 100 млрд. доларів. Російських, можливо – на рівні 500 млрд. доларів. Вони сподівалися, що хоч якась частина цих грошей повернеться.

Наприкінці тижня з’явилися дані про  таємну доповідь, підготовлену Трійкою. Ця доповідь спеціально готувалася для неформального засідання міністрів фінансів ЄС у Дубліні. В п’ятницю, 12 квітня, доповідь буда схвалена. Це епітафія для Кіпру. Від розтерзаної та пограбованої єврозоною та її очільниками держави вимагали додаткові 5,5 млрд. доларів на своє власне спасіння. Президент Кіпру в стані афекту заявив, що «ми нічого не просимо, ми тільки просимо порятунку». Про що думав кіпрський президент, коли погоджувався на рішення, які знищували його власну країну? На порятунок? Якщо так, то за чиєю допомогою? Від Німеччини чи інших північних країн єврозони?

Стає вже майже очевидним, що Німеччина у своєму геополітичному європейському позиціюванні є вже, фактично, некерованою. Її домінантне становище буде тільки підсилюватися. З все зростаючим відчаєм, розгубленістю та все відвертішим страхом серед інших держав ЄС і, особливо, поміж південних та латинських держав єврозони.

Вже можна припустити, щоб уникнути гіршого, що Німеччина почала мститися за поразку у Другій світовій війні. Саме в такому ракурсі треба розглядати вимогу до Кіпру заплатити за борги двома третинами національного запасу золота.

Вже втрачений сенс розмірковувати навіщо Кіпрська Республіка приєдналася до євро у 2006 році. Коли все навкруги розгромлено, існує лише один вихід заради національного порятунку – відмова від того, що призвело до національної катастрофи. Це відмова від євро. Негайно! Після цього єдино вірного кроку наступить черга для цілого народу подумати щодо членства в ЄС, якщо до того часу він ще буде існувати.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект