НОВИНИ

11.04.2013 | Місія МВФ поїхала з України без домовленостей
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Делегація Міжнародного валютного фонду у середу, 10 квітня, завершила свою роботу в Україні, так і не досягнувши згоди про поновлення кредитування, якого країна конче потребує. За даними агентства AFP, Київ цього року має повернути 2,4 мільярди євро зовнішнього боргу, на тлі економічної кризи, що загострюється. Україні тепер доводиться розраховувати лише на міжнародні фінансові ринки. Але там вартість позик є значно вищою (7-8 відсотків), ніж в МВФ (3,5-4 відсотки).
 
Програму stand-by МВФ для України заморожено з весни 2011-го року. Одним з основних суперечливих моментів для України у відносинах з фондом є питання тарифів на газопостачання для населення.
 
Як повідомило представництво МВФ в Україні з посиланням на голову місії Кристофера Джарвіса, переговори з українською владою були продуктивними. "Основними елементами нової програми мають стати заходи, спрямовані на скорочення фіскального дефіциту та дефіциту рахунку поточних операцій, реформування банківського та енергетичного секторв з метою створення в Україні умов для стійкого економічного зростання та створення нових робочих місць",- сказано в офіційному комюніке.
 
Джарвіс додав, що найближчими днями діалог буде продовжено. На завершальній зустрічі з місією фонду прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що найближчим часом українська делегація планує відвідати Вашингтон, щоб у тому числі обговорити перспективи співпраці з МВФ. Такі переговори можливі у межах традиційних весняних зборів МВФ та Групи Світового банку з 19 до 21 квітня у Вашингтоні.

Україна залишається вразливою до змін на ринках

Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" поінформоване джерело, до ключових проблемних пунктів, окрім традиційного тарифного питання (підвищення тарифів для населення) та питання більшої гнучкості валютного курсу (що означає за наявних обставин девальвацію гривні), додалося також питання скорочення дефіциту держфінансів цього року.
 
На думку аналітиків, відсутність домовленості з МВФ означатиме особливо погані новини для України в тому разі, якщо погіршаться фінансові проблеми Євросоюзу і, як наслідок, зросте ціна запозичень. "Нездатність українських можновладців погодити програму кредитування МВФ робить Україну надзвичайно вразливою до можливих нових катаклізмів на фінансових ринках",- зазначається у висновках лондонської консалтингової компанії Capital Economics.
 
Голова уряду Микола Азаров сказав, що "оптимістично" дивиться на продовження співпраці з МВФ. Він нагадав, що і у кризові часи Україна вчасно розраховується за всіма зовнішніми зобов'язаннями.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект