НОВИНИ

11.04.2013 | Сорос радить Німеччині вийти з єврозони
Джерело - УНІАН

Відомий американський мільярдер Джордж Сорос виступив з критикою позиції уряду Німеччини в питанні вибору шляхів для подолання кризи в єврозоні. Про це з посиланням на The Telegraph повідомляє newsru.

 Виступаючи у Франкфурті-на-Майні, він заявив, що запропоновані країною заходи жорсткої економії "не працюють" і вона повинна або погодитися на випуск євробондів, або вийти із зони єдиної валюти.

 На думку Сороса, випуск спільних євробондів - єдиний спосіб впоратися з боргами Європи. Якщо ж Німеччина буде виступати проти випуску єврооблігацій, то їй слід подумати про те, щоб вийти із зони євро. Тоді інші країни зможуть випустить облігації без неї. У цьому випадку загроза дефолту зникне і борги країн стануть стійкими. Євро сильно знеціниться, що підвищить конкурентоспроможність економік всіх інших європейських країн. А сама Німеччина виграє від зростання попиту на свою продукцію з боку єврозони.

 В іншому ж випадку Євросоюз може розвалитися вже в майбутньому році або, в крайньому випадку, через 20 років, попередив Сорос.

 Подібні песимістичні прогнози щодо майбутнього єдиної європейської валюти Сорос неодноразово висловлював і в минулому. Так, влітку минулого року, в розпал кризи, він передрікав, що євро проіснує ще не більше трьох місяців і врятувати євро може тільки Німеччина.

 Незважаючи на те, що поки прогноз Сороса не виправдався, у його ідей є послідовники: провідні економісти, юристи та бізнесмени Німеччини оголосили про створення партії "Альтернатива для Німеччини", головним пунктом програми якої став вихід ФРН з єврозони. Члени партії заявили, що введення євро було фатальною помилкою, яка завдає шкоди як самій Німеччині, так і іншим країнам.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект