НОВИНИ

10.04.2013 | Кіпріоти до кризи були втричі багатшими за німців - доповідь Європейського центробанку
Джерело - Korespondent

Громадяни Кіпру до настання кризи були більш ніж втричі багатшими за жителів Німеччини. Саме через це, згідно зі звітом Європейського центрального банку, єврозона не прагнула надавати більш солідну допомогу острівній державі.

Висновки звіту підтверджують бар'єри з боку держав Північної Європи, які перешкоджали виділенню грошового траншу Нікосії. Дослідження з'ясувало, що громадяни держав із суверенним рейтингом ААА, які надали значну частину грошей кризовим країнам, менш багаті, ніж жителі країн з більш низьким рейтингом. Винятком став лише Люксембург.

Інформація 2008-2010 свідчить про те, що медіанне значення чистих активів жителів у податкових гаванях Люксембургу (398 тис. євро), Кіпру (267 тис. євро) та Мальти (216 тис. євро) значно більше від капіталів громадян інших країн регіону.

Водночас середній рівень забезпеченості становить 710 тис. євро у Люксембурзі, 671 тис. євро - на Кіпрі та 366 тис. - на Мальті. Особисті фінанси громадян економічних лідерів Європи виглядають більш бідно. Так, у Німеччині медіанне значення чистих активів склало 51 тис. євро, в Нідерландах - 103,6 тис. євро і в Фінляндії - 86 тис. євро.

Відзначається, що лише громадяни в двох кризових країнах (Греції та Португалії), а також в Словенії та Словаччині, мають середній рівень забезпеченості менше, ніж у країнах, чиї фінансові зобов'язання отримали найвищий рейтинг надійності. У Словаччині медіанна величина чистих активів жителів склала 61,2 тис. євро, в Словенії - 100,7 тис. євро, у Португалії - 75 200 євро і в Греції - 102 тис. євро.

Громадяни Іспанії, яка отримала фінансову допомогу, і Італії, яка також може претендувати на грошові вливання, помітно багатші. В Іспанії медіанна величина добробуту склала 182,7 тис. євро, а в Італії - 173,5 тис. євро.

Політики єврозони запевнили, що застраховані вклади менше 100 тис. євро залишаться недоторканими в разі повторення ситуації, схожої з кіпрською. Тим не менш, інформація свідчить про те, що заради порятунку фінсистеми країн валютного союзу уряди можуть зважитися на введення податку на багатство.

Раніше повідомлялося, що Кіпру, який отримав мільярдний кредит, терміново потрібні 75 млн євро для порятунку від дефолту.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/economics/1541201-kiprioti-do-krizi-buli-vtrichi-bagatshimi-za-nimciv-dopovid-evropejskogo-centrobanku


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект