НОВИНИ

15.04.2013 | КНР і США сказали Кім Чен Ину, що у нього немає іншого вибору, крім як почати переговори
Джерело - Korespondent

КНР і США мають робити спільні кроки заради досягнення мети нормалізації ситуації на Корейському півострові, підтримки миру і стабільності в регіоні, вважають дипломати і політики обох країн.
 
Корейську проблему китайські керівники обговорювали з держсекретарем США Джимом Керрі в ході його короткого візиту в Пекін, передає кореспондент УКРІНФОРМу.
 
"Ми, США і Китай, може підтвердити своє прагнення знайти мирне розв'язання проблеми денукреаліразції Корейського півострова... І ми говоримо Кім Чен Ину і уряду КНДР, що у них немає іншого вибору, крім як приєднатися до наших зусиль у пошуках вирішення ситуації шляхом переговорів", - заявив Дж.Керрі в ході зустрічі з членом Держради КНР Ян Цзечі.
 
"Китай працюватиме з іншими зацікавленими сторонами, включаючи США, гратиме конструктивну роль у просуванні 6-сторонніх переговорів і заради перетворення в життя домовленостей, записаних в спільній заяві від 19 вересня 2005 року», - заявив гостеві Ян Цзечі, що сам донедавна очолював Міністерство закордонних справ КНР. Нагадаємо, що КНДР, яка підписалася під цим документом, зобов'язався згорнути свою ядерну програму в обмін на допомогу і деякі дипломатичні поступки інших учасників переговорів – США, Південної Кореї, Японії, Китай і Росії, однак вже в 2009 році вийшла з переговорів і зробила чергове ядерне випробування.
 
Керрі також заявив в Пекіні, що його країна не хоче йти шляхом «відповіді загрозою на загрозу» або застосовувати «мову конфронтації», оскільки «все це вже було з надлишком». Тому, за словами дипломата, США готові будуть знизити рівень бойової готовності військ, розміщених на о.Гуам. Якщо припущення зарубіжних розвідок і ствердження самої КНДР правильні, то північнокорейські ракети спроможні досягнути цієї точки в Тихому океані.
 
Державний секретар США Джон Керрі прибув у Пекін у суботу із Сеула, а в неділю відправився в Токіо, після чого, вже в понеділок повернеться у Вашингтон. Коротке азіатське турне держсекретаря проходить на фоні очікувань можливих дій з боку Корейської Народно-Демократичної Республіки в зв'язку з її загрозою зробити пуски ракет з ядерними боєголовками проти противників – Республіки Кореї та її союзника, США. Це перший візит Керрі в КНР на посаді голови зовнішньополітичного відомства США.

Джерело

 http://www.ukrinform.ua/ukr/news/knr_i_ssha_skazali_kim_chen_inu_shcho_u_nogo_nemae__inshogo_viboru_krim_yak_pochati_peregovori_1817706  


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект