НОВИНИ

02.04.2013 | Чи стане Андорра новим "Кіпром" для грошовитих українців?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Банки Андорри, карликової держави в Піренеях із населенням трохи більше ніж 76 тисяч людей, відкрили за останні місяці сотні рахунків на імена багатіїв із пострадянських держав, які бажають розмістити тут свої капітали. Експерти вважають, що Андорра в ролі "податкового раю" може поступово замінити Кіпр. Тим паче, що російські, українські та інші гроші надходять сюди переважно з кіпрських банків.
 
Банківську таємницю гарантовано
 
Крихітне князівство живе коштом іноземного туризму, гірськолижних курортів і банків, котрих тут аж п'ять. Це Credit Andorra, Banca privada d'Andorra, Andbank, Morabank і Banc Sabadell d'Andorra. Держава не є членом Євросоюзу, але, не маючи власної валюти, використовує євро як грошову одиниці. Тутешні вкладники не сплачують податки зі своїх банківських доходів, за винятком громадян деяких країн ЄС, із якими Андорра підписала угоди про обмін податковою інформацією. Зате всі іноземці платять від 400-500 євро на рік за "банківське обслуговування рахунків".
 
"Наші фінансові установи надійні та гарантують таємницю вкладів", - заявив у інтерв'ю DW представник Асоціації банків Андорри Франсеск Тарда. Клієнти фігурують у банківських документах не за прізвищами, а тільки за номерами. Відкрити рахунок можна за півгодини. При цьому банк не вимагає жодних довідок, котрі засвідчують походження грошей. Крім того, депозит у півмільйона євро дає право на отримання дозволу на постійне місце проживання у князівстві, підкреслив Тарда.
 

"Нашестя"
 
На вулицях Андорра-ла-Вельї, столиці князівства, останніми місяцями часто чути російську мову. Ідеться не тільки про туристів, котрі полюбляють гірські лижі. Чимало людей їдуть сюди у справах. "За нашими законами, - пояснив Франсеск Тарда, - для відкриття рахунку необхідна особиста присутність клієнта. Потім на рахунок можна переказувати гроші з будь-якої країни. У випадку з росіянами йдеться останнім часом переважно про Кіпр та мільйони євро".
 
Інший співбесідник DW, професор мадридської школи бізнесу Андрес Вела Гомес, вважає, що певну роль у збільшенні потоку грошей з пострадянського простору до Андорри грає так званий "іспанський фактор". Річ у тім, що за останні кілька місяців громадяни Росії, за даними іспанського Центробанку, переказали в Іспанію зі своїх кіпрських рахунків понад 5 мільярдів євро. Центробанк вважає, що ці гроші – "сумнівного походження", тому на початку березня рекомендував банкам Іспанії більше не приймати перекази росіян та українців із Кіпру.
 
Тим часом Андорра розташована всього за 200 кілометрів від Барселони, де на морському узбережжі селяться заможні росіяни, українці, грузини та інші східноєвропейські багатії. Тож, вони, найімовірніше, розміщуватимуть свої "кіпрські" гроші саме в Андоррі, вважає професор. Цей прогноз підтвердив і Франсеск Тарда, зауваживши, що в Андоррі нині відкривають рахунки багато громадян Східної Європи, котрі облаштувалися в Іспанії.
 
Заманюють вкладників?
 
Тарда стверджує, що у зв'язку з кризою на Кіпрі банки Андорри скерували десятки своїх емісарів на цей острів та в Росію, аби привабити капітали. Адже потік іноземних грошей до Андорри з 2010 року значно зменшився. Під тиском Євросоюзу, котрий бореться з несплатою громадянами ЄС податків, князівство три роки тому мусило підписати угоди про обмін податковою інформацією. Зокрема, такі угоди уклали з Францією та Іспанією, мешканці яких раніше найактивніше користувалися перевагами андоррського "фінансового парадизу".
 
Іспанцям та французам, котрі раніше ухилялися від податків, тримаючи гроші в Андоррі, нині доводиться платити 35 відсотків від доходу за банківськими вкладами. Це більше, ніж якщо вони зберігатимуть гроші у рідних країнах. Плюс витрати на обслуговування рахунків. "Тому громадянам Франції та Іспанії зберігати гроші в Андоррі невигідно і вони закрили свої рахунки", - підсумував професор Вела Гомес.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект