НОВИНИ

04.04.2013 | Польща не погоджується на пропозицію Путіна будувати у країні газопровід Ямал-Європа II
Джерело - УКРІНФОРМ

Польща не погоджується будувати газопровід Ямал-Європа II на території своєї країни, оскільки вона обрала інший шлях забезпечення енергетичної безпеки країни.
 
Про це у Варшаві заявив міністр Держказначейства Польщі Міколай Будзановський, коментуючи появу інформації у ЗМІ щодо пропозиції президента Росії Володимира Путіна повернутися до проекту розбудови Ямальського газопроводу, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
 
"Щодо будь-якої пропозиції, а тим більше "Газпрому", ми (Польща – ред.) не будемо відразу будувати нову систему транспортування газу до Польщі чи ЄС", - наголосив Будзановський.
 
Він додав, що лише польський уряд може піднімати питання щодо потреби будівництва такого газопроводу.
 
Міністр повідомив, що нині немає потреби інвестувати з Росією в новий газовий проект на території країни, оскільки "відсутні економічні підстави для збільшення експорту до Польщі російського газу". Крім того, як підкреслив урядовець, Варшава "обрала інший шлях" забезпечення енергетичної безпеки країни. Як наголосив Будзановський, йдеться про будівництво терміналу для скрапленого газу в місті Свіноуйсцє (північ РП - ред.), а також сполучення газотранспортної системи Польщі з Німеччиною, Чехією та Словаччиною. На його переконання, більше користі для країни принесе видобуток газу в Польщі і на території країн ЄС.
 
Міністр також нагадав, що "Газпром" відомий тим, що використовує свою позицію монополіста у Центрально-Східній Європі, і зараз в арбітражних судах проти цієї компанії здійснюються антимонопольні розслідування. Саме завдяки арбітражу Польща наприкінці 2012 року домоглася скидки на імпортований з Росії газ більш ніж на 10%, наголосив він.
 
Нагадаємо: напередодні ІТАР-ТАСС поінформував, що президент РФ Володимир Путін доручив "Газпрому" повернутися до проекту розбудови другої нитки газопроводу Ямал-Європа, яким блакитне паливо мало б постачатися до Польщі, Словаччини і Угорщини.
 
Перша нитку газопроводу Ямал-Європа, яка проходить по території Росії, Білорусі, Польщі та Німеччини, збудовано в 1999 році. Другу нитку планувати прокласти до 2001, а згодом – до 2010 року, однак з огляду на пріоритет для Росії щодо будівництва "Північного потоку", реалізацію цього задуму було відкладено.
 

Джерело - http://www.ukrinform.ua/ukr/news/polshcha_ne_pogodgue_tsya_na_propozitsiyu_putina_buduvati_u_kraiini_gazoprovid_yamal_e_vropa_ii_1814253| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект