НОВИНИ

11.04.2013 | Уряд США заклав до нового бюджету $54 млн на підтримку демократії та реформ в Україні
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати Америки через Державний департамент та Агентство з міжнародного розвитку (USAID) планують виділити 54 млн доларів на підтримку демократії та реформ в Україні у 2014 фінансовому році (з 1 жовтня 2013 року по 31 вересня 2014 року).
 
Згідно з інформацією, поширеною Держдепартаментом, це передбачено проектом федерального бюджету США на 2014 фінансовий рік, внесеного урядом на розгляд Конгресу.
 
«Допомога США Україні у 54 млн доларів спрямована на сприяння розвитку демократичної, процвітаючої, безпечної і повністю інтегрованої до євроатлантичної спільноти України», - йдеться у підсумковому документі Держдепартаменту щодо розподілення бюджетних коштів на наступний фінансовий рік.
 
В американському зовнішньополітичному відомстві, зокрема, зазначають, що фінансування має на меті зміцнити демократичні інституції та процеси, підзвітність влади, підтримати громадянське суспільство, незалежні ЗМІ, судову реформу та боротьбу з корупцією. Крім того, йдеться про покращення умов для інвестицій та економічного зростання, підвищення енергетичної безпеки, а також допомогу щодо гарантування екологічної безпеки та стабільності Чорнобильської АЕС і належного зберігання ядерних відходів.
 
Зазначені кошти належать до так званого Фонду економічної підтримки, який США використовують для просування своїх інтересів шляхом допомоги зарубіжним країнам «у досягненні короткострокових і довгострокових політичних, економічних та безпекових потреб». 54 млн для України становлять 15% загальної суми у 359 млн доларів, передбаченої у Фонді для Європи та Євразії. Для порівняння: Грузії планується виділити 43 млн доларів, Косову - 41 млн, Боснії та Герцеговині - 28 млн.
 
Стосовно України також передбачена підтримка у сфері охорони здоров'я: 21,2 млн доларів через Держдепартамент, і 7,5 млн доларів - через USAID. Ще 1,9 млн заплановано виділити для освіти та тренінгів українських військових, 4,1 млн - на контроль за обігом наркотиків та зміцнення правоохоронних органів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект