НОВИНИ

05.04.2013 | Списання коштів вкладників найбільших банків Кіпру оскаржують у суді
Джерело - УНІАН

Законність вилучення коштів з депозитів вкладників Bank of Cyprus і Laiki перевіряє Верховний суд Кіпру, пише газета «Ведомости» з посиланням на кіпрського адвоката Стеліоса Амеріканоса, клієнт якого нібито подав відповідний позов.

 За його словами, окружний суд Нікосії ще 29 березня виніс проміжну судову заборону на вилучення коштів з депозиту його клієнта в Bank of Cyprus, адресувавши її спеціальному керуючому банку Діноса Хрістофідіс і Центробанку Кіпру.

 Заборона діє, поки суд не визначить справедливу компенсацію або не винесе іншого наказу. З визначення Верховного суду, наданого газеті адвокатом, зрозуміло, що до розгляду ним питання конституційності заходів уряду будь-який вплив на рахунки має бути призупинено.

 «Подано більше 50 таких позовів, стверджує Амеріканос: Верховний суд вирішив розглянути всі їх скопом, коли розбереться з конституційністю антикризових законів», - пише видання.

 Як очікується, для великих (понад ? 100 тисяч) депозитів і поточних рахунків в найбільшому банку Bank of Cyprus списання складуть 40-60%, у другому за величиною Laiki Bank - 80% або більше.

 Кіпр і «трійка» міжнародних кредиторів (ЄС, ЄЦБ і МВФ) у вівторок погодили кредитну угоду про підтримку кіпрської економіки. Планується, що Кіпр отримає кредит у розмірі ? 10 млрд терміном на 20 років з відстрочкою платежів на 10 років під 2,5-2,7% річних.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект