НОВИНИ

09.04.2013 | Яку мету переслідує войовничою риторикою Кім Чен Ин?
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Офіційні особи Південної Кореї повідомляють про ймовірність нових ядерних випробовувань режиму Північної Кореї. Також йдеться про погрози Пхеньяна заблокувати діяльність спільної для двох країн промислової зони в Кесоні на території Північної Кореї, що прилягає до Півдня. Спостерігачі вважають, що войовнича риторика з Північної Кореї має на меті, насамперед, посилити авторитет влади 30-річного лідера країни Кім Чен Ина.

Міністерство оброни Південної Кореї заявило у понеділок, що спостерігає за «явною активністю» довкола ядерного полігону Пхунг’єрі в Північній Кореї, але, як виглядає, це «повсякденна, звичайна активність».

Зокрема, речник Міністерства оборони в Сеулі сказав журналістам в понеділок: «Ми вже повідомляли вам на брифінгу в лютому, що Північна Корея завершила свої приготування до нового ядерного випробовування в південному тунелі, так само, як і в західному тунелі. Ситуація залишається на сьогодні такою ж».

Напружені стосунки на Корейському півострові загострилися з часу третього ядерного випробовування Північною Кореєю у лютому цього року, що призвело до ще суворіщих санкцій ООН проти Пхеньяна.

Молодий лідер Пхеньяна готується гідно відзначити день народження дідуся – Кім Ір Сена

Північна Корея оприлюднила кілька погроз у відповідь на санкції ООН, включно із залякуванням ядерним ударом по США. Минулого тижня Пхеньян заявив, що не може гарантувати безпеку іноземних дипломатичних представництв у столиці КНДР, починаючи з середи.

Хоча на понеділок не було жодних ознак евакуації іноземних посольств із Пхеньяна. І все ж у Сеулі в неділю не виключали якихось нових провокаційних дій Північної Кореї до середи. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав у понеділок Північну Корею утриматися від «подальших провокаційних кроків».

Цього ж дня північнокорейське телебачення оголосило про зупинення функціонування Кесонської промислової зони двох країн на території Півночі: «Операції в зоні будуть тимчасово зупинені та буде визначено рішення щодо дозволу на існування чи закриття цього об’єкта, котрий південнокорейська влада та її збройні сили намагаються перетворити на джерело конфронтації між співвітчизниками та війни проти нашої держави, принижуючи її гідність».

У Сеулі заявили, що такі кроки щодо зони зашкодять насамперед північним корейцям, та сподіваються на нормалізацію стосунків у зоні. Хоча Пхеньян вже блокував доступ робітників із Півдня до Кесонської зони, де під спільним управлінням Сеула і Пхеньяна зайняті тисячі людей з обох країн.

Аналітики вважають, що войовнича риторика Північної Кореї може мати на меті зміцнення авторитету влади 30-річного Кім Чен Ина насамперед всередині країни, серед власних громадян. Пхеньян готується наступного понеділка до відзначення дня народження засновника КНДР – Кім Ір Сена, діда нинішнього лідера Північної Кореї.

США відклали свої ракетні випробовування цього тижня в Каліфорнії, щоб «зменшити напруженість на Корейському півострові», як вважають спостерігачі. Хоча Пентагон і не назвав причин перенесення пусків міжконтинентальних балістичних ракет «Мінітмен-3» на пізніші терміни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект