НОВИНИ

09.04.2013 | Дамаск не пустив місію ООН для розслідування повідомлень про застосування хімзброї
Джерело - Інтерфакс

Дамаск у понеділок відмовився прийняти місію експертів ООН, які повинні були з'ясувати факти використання в ході сирійського конфлікту хімічної зброї.

"Генсек ООН запропонував розмістити місію на всій території країни, а це суперечить колишнім вимогам Сирії на цю тему", - повідомив у понеділок представник сирійського МЗС.

"Влада Сирії повинна проявити додаткову гнучкість, щоб сприяти якнайшвидшій відправці в країну групи експертів ООН, яка зайнялася б розслідуванням можливого використання хімічної зброї", - заявив у свою чергу генсек ООН Пан Гі Мун.

Як повідомлялося, ООН заявила про проведення незалежного розслідування тверджень уряду Сирії про те, що опозиція застосувала хімічну зброю.

"Я маю намір почати це розслідування, як тільки це стане практично можливим", - заявив журналістам у Нью-Йорку генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, зазначивши, що це "важка місія", в якій, разом з ООН, братимуть участь Організація із заборони хімічних озброєнь і Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

Уряд президента Сирії Башара Асада звинуватив бійців сирійської опозиції в тому, що вони застосували хімічну зброю при наступі на Хан аль-Асса біля Алеппо 19 березня. Опозиція висунула аналогічні звинувачення на адресу урядових військ, проте саме Дамаск офіційно попросив ООН розслідувати цей інцидент, зазначає агентство Reuters.

Пан Гі Мун вказав, що для успішного розслідування всі сторони повинні бути готові до співпраці та забезпечити інспекторам безперешкодний доступ до об'єктів і матеріалів, які їх цікавлять. Дипломати та представники ООН зазначають, що поки немає доказів застосування хімічної зброї ні однією з протиборчих сторін у Сирії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект