НОВИНИ

16.04.2013 | Венесуельська опозиція влаштувала "каструльний бунт" проти проголошення Мадуро президентом
Джерело - УКРІНФОРМ

Венесуела розкололася навпіл після оголошення результатів президентських виборів. У зв'язку з тим, що Ніколаса Мадуро, не чекаючи перерахунку голосів, проголосили президентом, опозиція вийшла на вулиці з "каструльним бунтом".
 
Про це повідомляє латиноамериканське видання La nacion.
 
“У різних частинах столиці на вулиці з каструлями та іншим посудом вийшли тисячі прибічників опозиції, здебыльшого молодь, щоб в такий спосіб висловити свою незгоду з результатами, опублікованими Національною виборчою радою", - зазначається в повідомленні.
 
Як тільки стало відомо, що з перевагою в 1,59% голосів на президентських виборах у Венесуелі переміг наступник Чавеса Н.Мадуро, опозиція, на чолі з Енріке Капрілесом, відмовилася визнати офіційні результати, оприлюднені Національною виборчою радою (CNE) і зажадала перерахунку голосів. Щоб розвіяти сумніви опозиційних сил, публічну згоду на таку ініціативу дав і новообраний президент Н.Мадуро.
 
Поки Венесуела чекала на новини від CNE, на площі Каракаса в символічних червоних футболках і кепках зібралися сотні послідовників Чавеса, щоб подивитися урочисту церемонію проголошення Мадуро новим президентом на спеціально встановленому з цієї нагоди екрані.
 
Не чекаючи на перерахунок голосів і намічену на 19 квітня інавгурацію, голова СNE Венесуели Тібісай Лусена в понеділок у присутності іноземних дипломатів і військових урочисто вручила Мадуро протокол про обрання його главою держави.
 
Реакція Енріке Капрілеса, лідера опозиції, не змусила на себе чекати. Він закликав своїх прихильників вийти на вулиці, барабанячи в порожні каструлі та сковорідки, щоб таким чином змусити CNE почути їх протест.
 
Тим часом Мадуро звинуватив опонента в тому, що він підриває демократію в країні і закликає народ до державного перевороту.
 
Основну розбіжність у сторін викликає механізм перерахунку голосів. Представник Мадуро допускає можливим перерахунок голосів виключно шляхом повторної перевірки підсумкових протоколів, де загальну кількість голосів підраховує електронна система. У свою чергу, Капрілес наполягає на перерахунку кожного окремо взятого голосу в ручному режимі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект