НОВИНИ

04.04.2013 | Економічні прогнози: США варто робити ставку на відродження індустрії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Результати дослідження вашингтонського інституту Аспена змальовують райдужну картину: зростання економіки, збільшення робочих місць, підвищення рівня життя, позитивне сальдо торгового балансу – усе це завдяки індустріальному буму. "Ми виходимо з того, що індустрія – це 15 відсотків нашого валового внутрішнього продукту, – зауважує Том Дюстерберґ, директор дослідницької програми інституту Аспена. За його словами, ці цифри нагадують економічну норму перед трьома потужними рецесіями, а саме: "dotcom", терактами 11 вересня й Великою Рецесією.
 
Дослідження зазирає в 2025 рік. Згідно з ним, кількість робочих місць у промисловій сфері має збільшитися на 3,7 мільйони, якщо актуальна ситуація залишиться незмінною. Окрім того, прогнози вказують на збільшення об’єму виробництва на 1500 мільярдів доларів у порівнянні з нинішніми показниками, позитивне сальдо торговельного балансу, якого буде досягнуто вже до 2024-го року.
 

"Багато факторів можуть сприяти бумові у виробничій сфері", – пояснює Том Дюстерберґ. Зокрема, це низькі ціни на струм за рахунок збільшення обсягів видобутку природного газу. Низькі ціни на електроенергію позитивно вплинуть на експорт, оскільки його збільшення обумовлене такими енергомісткими галузями, як хімічна й металургійна, а також сталеливарна. Окрім цього, оптимізація законодавства стимулюватиме зменшення податків для капіталомісткого виробництва.
 
Далі робота для законодавців: результати дослідження пропонують у багатьох галузях і надалі йти проторованим шляхом, а саме: довести до успішного завершення плани створення вільної торгівлі з Азією та Європейським Союзом, утримавши розвиток видобутку нафти й газу, активніше використовувати енергії вітру й сонця, підвищити освіту, урівняти податки із загальними показниками в країнах ОЕСР тощо. Такими є рекомендації дослідників.
 
Завдання на політичній ниві
 
"Тут не йдеться про нові пропозиції, треба втілити вже задумане, а це нелегко", – сказав у розмові з DW Рональд Д. Баллок, голова індустріальної компанії зі штату Іллінойс Bison Gear & Engineering. "Треба здійснити ще чимало пояснювальної роботи", - додає він. Досі демократи й республіканці спільної мови з цих питань не знаходили. "Вони інвестують час у даремні політичні суперечки", - каже Баллок і наводить у приклад 1980-ті, коли президент-республіканець Рональд Рейган разом із політиками-демократами більше ніж на десятиліття забезпечив економічний ріст, погодивши податкову реформу.
 
Та найважливіше, каже Баллок, – це інвестиції в освіту.Фірмам у США дедалі складніше знайти кваліфіковані кадри. "Тут ми можемо брати приклад з Німеччини", – вказує він. Сьогодні на його фірмі задіяно 270 працівників. Програми з підвищення кваліфікації для мехатроніків чи фахівців технічних спеціальностей, які поишрені в Німеччині – чудові приклади для Сполучених Штатів, - додає Баллок.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5012. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект