НОВИНИ

11.04.2013 | Скандал в уряді Польщі через Україну (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Європейська преса далі коментує намагання України «вирватися з газових лещат Росії». Газети звернули також увагу на те, що польські урядові очільники були заскочені заявою Володимира Путіна про те, що нібито Москва узгодила з польською стороною плани будівництва через її територію (в обхід України) другої лінії газогону «Ямал – Європа-2». У Варшаві пишуть сьогодні про існуючий меморандум польської урядової компанії EuRoPol Gaz із російським «Газпромом» щодо технічних умов нової лінії газогону з Росії (Ямал) через Польщу до інших країн ЄС, про який польські урядові очільники нібито нічого не знали. Президент Польщі Броніслав Коморовський змушений був минулої неділі у телефонній розмові з президентом України Віктором Януковичем заспокоювати свого колегу в Києві та гарантувати, що Варшава не вестиме газові оборудки з Росією на шкоду Україні.
 
 Французька Le Monde інформує, що «Україна закуповує частину газу в Німеччині» та веде вперту боротьбу, щоб «вирватися з російських газових лещат», сподіваючись також на перспективу видобування на українських теренах сланцевого газу. Оглядачі паризької газети також не сумнівалися напередодні, що Володимир Путін під час зустрічі в понеділок з Анґелою Меркель у німецькому Ганновері також «вестиме мову про газ і Україну». Керівникові Кремля не подобається, що німецька енергетична компанія RWE допомагає Україні і «мова йде про кінець монополії «Газпрому», з яким безупинно конфліктує український уряд», стверджу газета з Парижа.
 
Віце-прем’єр польського уряду Януш Пєхоцинський переконує на сторінках Gazeta Wyborcza, що він нічого не знав про меморандум польської державної компанії EuRoPol Gaz із російським «Газпромом», який був підписаний перед цим в російському Санкт-Петербурзі з приводу порозуміння між сторонами щодо перспектив будівництва нового газопроводу «Ямал-Європа-2» через Білорусь, до Польщі й далі – продовження цього газового маршруту до Словаччини. І все це в обхід України.

Керівник компанії EuRoPol Gaz Мірослав Добрут стверджує, що інформував про це віце-прем’єра напередодні підписання такого документа з російською стороною. Глава уряду Дональд Туск також заявив журналістам, що нічого не знав про такий меморандум компанії EuRoPol Gaz із росіянами. Пєхоцинський, після розмови з главою уряду з цього приводу, також скаржився журналістам, що хотів би «позбутися такого бруду у власному уряді».

Газета з Варшави також повідомила, що минулої неділі президент Польщі Броніслав Коморовський змушений був порушити це питання у телефонній розмові з президентом України Віктором Януковичем і, як повідомив президентський міністр Яромір Соколовський, «президент Коморовський запевнив президента України, що польська сторона не буде вдаватися до жодних кроків у газовій співпраці з Росією, які становили б загрозу для інтересів України».

Хаос у польському уряді з цього приводу гостро розкритикував депутат Європарламенту від Польщі Марек Сівец. Цей політик висловив журналістам своє обурення з приводу підписання компанією EuRoPol Gaz, без відома уряду, такого меморандуму з росіянами і назвав це прикладом «зіпсованої політики». Польський експерт Александр Смоляр вважає, що «головною жертвою в цій справі є Україна» й додає, що саме рішення про будівництво газопроводу з боку Росії є «погрозою пальцем в бік України, що та втрачає важливе джерело доходів та своє геополітичне значення».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект