ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

24.04.2013 | Слабкі економічні показники єврозони відлякують інвесторів
Джерело - Korespondent

Порівняно слабкі економічні показники єврозони, особливо її найбільшої економіки - Німеччини, змушують інвесторів скорочувати вкладення в активи, номіновані у євро, пише Ъ у статті Єврозона йде від дорогого євро.

Як повідомляється, курс загальноєвропейської валюти ненадовго затримався вище $ 1,3. Через лише два тижні курс опустився нижче психологічно важливого рівня. В Україні європейська валюта дешевшає повільніше, але також втрачає свої позиції.

Ослаблення європейської валюти було спровоковане слабкими даними з економіки Євросоюзу. За попередньою оцінкою агентства Markit Economics та банку HSBC, індекс ділової активності у Німеччині, що розраховується на даних менеджерів із закупівель (PMI), у квітні впав нижче критично важливої планки - 50 пунктів - до 48,8 пункту, найнижчого значення показника від листопада ( 50,6 пункту у березні).

Значення індексу нижче 50 пунктів вказує на падіння ділової активності, вище - на зростання. Композитний (враховує сектор послуг і промисловість) індекс по зоні євро залишився у квітні на рівні 46,5 п., однак субіндекс промвипуску також відбив подальше погіршення бізнес-клімату у валютному блоці (46,3 п. проти 46,7 п. у березні ).

"У короткостроковій перспективі ситуація видається слабкішою, ніж ми сподівалися. У першому кварталі економіка, мабуть, насилу балансувала на межі рецесії, але надалі ми повинні побачити відновлення", - заявив агентству Bloomberg старший економіст Royal Bank of Scotland Річард Барвелл.

Крім того, у Китаї значення індексу в обробці після помітного зростання у січні та березні у квітні знизилося до 50,5 п. (51,7 п. на місяць раніше), не виправдавши надії інвесторів на деяке поліпшення стану китайської економіки після слабких даних за перший квартал.

Приріст ВВП країни склав лише 7,7% у річному вираженні після 7,9% у четвертому кварталі 2012 року. В основі негативної динаміки, як в економіці Німеччини, так і КНР, лежить різке зниження обсягу експортних замовлень, некомпенсоване внутрішнім попитом.

Раніше про послідовне зниження цін на сировину протягом року попереджали в МВФ. Фонд знизив прогноз зростання світової економіки на 2013 рік до 3,3%, у тому числі економіки США - до 1,9%.

У МВФ, однак, висловлюють упевненість у тому, що вже наступного року дно боргової кризи у Європі буде пройдене й економіка зони євро зможе повернутися до зростання (у 2013 році рецесія може скласти 0,3% ВВП, у 2014-му - зростання на 1,1%), а слідом за нею покращиться і стан світової економіки.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/economics/1552095-slabki-ekonomichni-pokazniki-evrozoni-vidlyakuyut-investoriv  


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект