НОВИНИ

12.04.2013 | Сербія отримала від Росії фінансову допомогу і політичну підтримку
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Провал переговорів із владою Косова за посередництва Євросоюзу впливатиме не лише на перебіг подій в регіоні, а й на зовнішню політику Белграда.
 
 Сербські урядовці дійшли висновку, що Брюссель у першій половині цього року не визначить дату початку переговорів про вступ Сербії до Євросоюзу. Можливо, дату не визначать навіть до кінця року. Отож, процес євроінтеграції призупинений. Це, на думку експертів, призведе до сповільнення економічного співробітництва.
 
 Через це Сербія звернулася до Москви й отримала фінансову допомогу від Російської Федерації. Під час дводенного візиту прем’єр-міністра Івіци Дачича до Росії було підписано угоду про надання Сербії кредиту для державного бюджету на суму 500 мільйонів доларів, угоду про створення спільного інвестиційного фонду та ще сім договорів.
 
 Голова сербського уряду уточнив: «Ми говорили про те, як із «ВТБ банком», у складі якого перебуває й «Московський банк», який тепер продовжить діяльність як «ВТБ Сербія», сформувати спільний інвестиційний фонд».
 
 Цей фонд, за словами Дачича, сприятиме російським інвесторам у купівлі та інвестиціях в Сербії, а одночасно надаватиме сербським компаніям фінансову допомогу для виробництва товарів, що їх експортуватимуть на російський ринок.
 
 Дачич зустрівся з президентом Володимиром Путіним та прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим. Після зустрічі, як передає державне телебачення Сербії, Путін зазначив, що візит дасть додатковий поштовх розвиткові двосторонніх відносин.
 
 Російський президент зазначив, що «Росія є найбільшим інвестором у господарство Сербії», та що було розпочато «чимало цікавих і великих проектів».
 
 Коли йдеться про Косово, Москва надає підтримку позиціям Сербії, але не бере участі у процесі переговорів. Путін нагадав, що він нещодавно провів телефонну розмову з президентом Сербії Томиславом Николичем і передав йому запрошення в будь-який час відвідати Росію.
 
 Як зазначає державне агентство «Тан’юг», прем’єр Сербії, звертаючись до Путіна російською мовою, висловив вдячність за підтримку й сказав: «Сербія знає і упевнена, що Росія є найкращим другом сербського народу. Ми бажаємо ще тісніших відносин у всіх ланках – у політиці, економіці, культурі, обороні й безпеці». Дачич уточнив, що Сербії це потрібне через складну геостратегічну ситуацію, оскільки вона оточена країнами-членами НАТО.
 
 У Белграді досі не коментували ні візит прем’єра, ні заяви Дачича і його російських співрозмовників.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 438. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект