НОВИНИ

30.04.2013 | Грузія готова говорити з РФ про візовий режим, а не відновлення дипвідносин - глава МЗС
Джерело - УКРІНФОРМ

Відновлення дипломатичних відносин з Росією не розглядається в Грузії на жодному рівні, а планується обговорити з нею спрощення візового режиму.
 
Про це заявив глава грузинського МЗС Майя Панджікидзе в понеділок, 29 квітня, повідомляє Новости-Грузия.
 
"Поки 20 відсотків нашої країни окуповано Росією, налагодження дипломатичних відносин виключено. Росія визнає дві частини Грузії як незалежні країни - поки це визнання не буде скасовано і не станеться деокупація територій, відновлення дипвідносин з окупантом не розглядається на жодному рівні", - заявила Панджікидзе.
 
Водночас вона сказала, що, незважаючи на ситуацію, яка склалася, можливі переговори про спрощення візового режиму.
 
"Грузія односторонньо скасувала візовий режим з Росією. Грузія зробила багато позитивних кроків щодо Росії, і попередня влада робила це. Тому говорити про спрощення візового режиму з Росією цілком легітимно, і це в інтересах наших громадян", - заявила Панджікидзе.
 
У понеділок грузинські ЗМІ поширили інформацію про те, що навколо будівлі в Тбілісі, де до розриву дипвідносин розташовувалося посольство Росії, зводять будівельні риштування і починають ремонт.
 
Нагадаємо, після війни в серпні 2008 року і визнання Москвою незалежності Абхазії і Південної Осетії Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Росією. Двома роками раніше, в 2006 році, між Грузією і Росією був введений візовий режим. Однак в 2012 році, відповідно до Указу Президента Грузії від 29 лютого 2012 року, візовий режим з Росією був відмінений в односторонньому порядку. Згідно з Указом, росіяни можуть без віз в'їжджати на територію Грузії і перебувати в країні протягом 90 днів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект