НОВИНИ

03.04.2013 | Східна Європа може стати ціллю Chevron з нетрадиційного газу?
Джерело - Українська енергетика

З усіх компаній, що стратегічно націлені на розробку нетрадиційного газу за межами Північної Америки, Chevron взялася за програму-максимум, отримавши ділянки у не менш як п’яти країнах Східної Європи, пише видання Platts.
 

Масштаб її позицій на ринку нетрадиційного газу Польщі, Румунії, Литві та Болгарії є великим, покриваючи мільйони гектарів на відносно рідконаселених ділянках.
 

Проте, прагнення компанії розвивати провідну позицію в регіоні не обходиться без викликів, і спротив використанню гідравлічного розриву пласта (ГРП) під час розробки сланцевого газу продовжує бути її "ахіллесовою п’ятою", вважають у виданні, наводячи приклади протестів у Литві та Болгарії.
 

"Щодо сланцевого газу, Chevron зосередився на Східній Європі, оскільки ми хочемо розташуватися над геологічними структурами, які покривають Польщу, Румунію, Україну, Литву та Болгарію", заявив віце-президент компанії в Європі, Євразії та на Близькому Сході Йан МакДональд (Ian MacDonald).
 

"Ведеться буріння розвідувальних свердловин, але поки не гідророзриви", сказав він.
 

Chevron вже пробурив три свердловини в Польщі і цього року очікує продовжити розвідувальне буріння.
 

В Румунії Chevron планує бурити розвідувальну свердловину протягом другої половини 2013 року, тоді як у Литві СП за участі компанії планує почати роботи наприкінці року.
 

Хоча на даний час проведення ГРП залишається на порядку денному, МакДональд повідомив, що компанія може почати проведення перших гідророзривів "протягом найближчих декількох років".
 

"Однак, це може бути 10-15 років до повної комерціалізації. Ми знаходимося на ранніх стадіях діяльності щодо сланцевого газу у Східній Європі", сказав він.
 

Що стосується України, віце-президент Chevron заявив: "В Україні Chevron проводить переговори щодо угоди про розподіл продукції, яка передбачає спільне підприємство з розподілом часток 50/50".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект