НОВИНИ

10.04.2013 | Військово-морський флот США поставить на озброєння лазер
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Перший бойовий твердотілий лазер встановлять на одному із військових кораблів у Перській затоці. Це відбудеться на два роки раніше від запланованої дати - вже у 2014 році.
 
Про це повідомляє The New York Times.
 
"Енергетичну зброю направленої дії, встановлену на військовому судні неподалік Ірану, зможуть застосувати в умовах бою при виникненні загрози з боку іранських безпілотних літаків", - йдеться у повідомленні.
 
Прес-служба Військово-морських сил США розповсюдила відео, яке детально ілюструє знищення реального безпілотного літака лазером з ракетного крейсера Dewey неподалік узбережжя Каліфорнії.
 


Бойовий лазер здатний як "засліплювати" сенсорні прибори супротивника, не вражаючи при цьому людину, так і знищувати безпілотні носії. Розробники відзначають, що ця зброя поки не є достатньо потужною, для того, аби вразити надзвуковий винищувач, але це є питанням часу.
 
Один постріл цієї зброї коштує менше одного долара. Промінь сягає цілі зі швидкістю світла. Розробка, що тривала шість років, коштувала американському військовому відомству 40 млн доларів.
 
Контр-адмірал Метью Кландер, який очолює дослідницький відділ ВМФ США, відзвітував про успішне знищення всіх 12 цілей на польових випробуваннях лазера.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект