НОВИНИ

30.04.2013 | Сьогодні королева Нідерландів зрікається престолу. Трон вперше за 123 роки забере чоловік
За матеріалами - Korespondent

Сьогодні королева Беатрікс зречеться престолу на користь старшого сина. За церемонією передачі влади будуть особисто стежити 18 монарших будинків світу. Після цього до 75-річної Беатрікс будуть звертатися: "Її королівська високість".

Новини світу - Новини Нідерландів - монархія - Сьогодні королева Нідерландів зрікається престолу. Трон вперше за 123 роки забере чоловік

Напередодні історичної події королева виступила із прощальним зверненням до своїх підданих.

Вона подякувала голландцям за "гарячу відданість" і закликала їх підтримати нового короля - Віллема-Олександра, принца Оранського.

"Тепер, коли мій старший син готується взяти на себе завтра цю важливу і відповідальну роботу, моє головне бажання - щоб нова монарша пара відчувала вашу підтримку, любов і довіру", - цитує королеву агентство AP.

За її словами, він досить добре підготовлений для цієї ролі, і буде стояти вище від інтересів політичних партій і груп впливу.

Королева заявила, що думала про зречення від престолу вже кілька років, і що "прийшов час скласти корону". За її словами, прийшов час "новому поколінню" зійти на престол.

Принцу Віллему-Олександру 46 років. Він одружений, і у нього троє маленьких дітей.

Він стане першим чоловіком на нідерландському престолі після Віллема III, який помер у 1890 році. Відтоді в Нідерландах були одні королеви. Крім того, Віллем-Олександр стане наймолодшим монархом у Європі, зазначає The Daily Telegraph.

Церемонія розпочнеться о 10:00 за місцевим часом (11:00 за Києвом) з підписання акта про зречення, після чого Віллем-Олександр стане королем, а його дружина Максима - королевою. Потім всі троє з балкона королівського палацу привітають усіх присутніх на столичній площі Дам.

Слідом за цим вони пройдуть до розташованої неподалік церкви Ньївекерк, де новий король дасть клятву захищати конституцію Нідерландів перед членами парламенту.

Запрошення на церемонію передачі влади отримали 2 тис. осіб, у тому числі британський принц Чарльз і японська принцеса Масако.

Напередодні церемонії, яка збігається з національним святом країни - Днем Королеви, вулиці Амстердама забарвилися в помаранчевий колір, фасади будинків прикрашають прапори Нідерландів, на вітринах магазинів виставили квіти та солодощі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект