НОВИНИ

30.04.2013 | Військові льотчики повернулися в Україну після завершення операції «Північний сокіл – 2013»
Джерело - ЦВППБ

27 квітня до України повернулися військові льотчики транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України, які впродовж трьох тижнів в екстремальних полярних умовах на військово-транспортному літаку Іл-76МД виконували завдання спільної українсько-данської операції з перевезення пального на острові Гренландія «Північний сокіл – 2013».
 
 
 
Очолював роботу українських авіаторів на острові Гренландія заступник начальника авіації командування Повітряних Сил ЗС України полковник Олександр Кулібаба.
 
На острові Гренландія українські військові льотчики виконували завдання у важких кліматичних умовах Арктики – при температурі повітря до -50 градусів і при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду, а також за відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.
 
До операції від Повітряних Сил ЗС України було задіяно військово-транспортний літак Іл-76МД та 29 військовослужбовців: два льотні екіпажі (командири екіпажів – полковник Сергій Артеменко, підполковники Вадим Єрошкін, Володимир Бухальський, майор Олександр Білий ) зі складу 25-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України (м. Мелітополь), льотно-інструкторський склад та офіцери-координатори від командування Повітряних Сил ЗС України.
 
На військовому майданчику міжнародного аеропорту «Бориспіль» українських авіаторів в урочистій обстановці зустрів заступник командувача Повітряних Сил ЗС України з авіації генерал-лейтенант Василь Нікіфоров. Він подякував особовому складу за високі показники та льотну майстерність під час проведення українсько-данської операції «Північний сокіл – 2013». За його словами, вже п’ятий рік поспіль екіпажі Мелітопольської бригади транспортної авіації демонструють високий професіоналізм при здійсненні польотів у важких полярних кліматичних умовах.
 
– За неповний місяць військові льотчики налітали більше ста годин у полярному небі. Сьогодні це значний показник у підготовці льотного складу транспортної авіації, – зазначив генерал-лейтенант Василь Нікіфоров.
 
У свою чергу керівник операції – заступник начальника авіації командування Повітряних Сил полковник Олександр Кулібаба повідомив, що загалом було здійснено більше 20 місій, тобто близько 45 рейсів з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» на острові Гренландія. При цьому було перевезено більше 570 тисяч літрів пального.
 
– Ми літали щодня по два рейси. Польоти дуже ускладнювали обмежена видимість, безорієнтирна місцевість, магнітне схилення, віддаленість запасних аеродромів, швидка зміна метеорологічних умов, а також складне обслуговування авіаційної техніки та обмежена кількість навігаційних засобів, – зазначив полковник Олександр Кулібаба.
 
За його словами, цьогоріч температурні показники були найвищими, проте багаторічний досвід проведення подібних операцій дав змогу успішно виконати усі завдання військово-транспортної операції.
 
На завершення заходу генерал-лейтенант Василь Нікіфоров, відповідно наказу командувача ПС ЗС України, вручив усім учасникам операції грамоти та подяки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7969. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект