АНАЛІТИКА

30.04.2013 | Мертвий цикл євро. Іспанія
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Абсолютно виснажені глибоко непрофесійною політикою уряду соціалістів на чолі з Сапатеро, іспанці приблизно два роки тому рішуче віддали свою долю та долю держави в руки правоцентристів та їх лідера Маріано Рахоя.

Через два роки іспанці оточили національний парламент, вимагаючи єдиного – відставки уряду Народної партії та припинення знищення величної та гордої іберійської держави. Іспанці не можуть повірити, що їх національна гордість та велич опинилися під безжалісним пресом пекельної машини Європейського Монетарного Союзу. Вони клянуть все – некомпетентність, корупцію, політичне хабарництво – окрім головного, що поставило їх на коліна – євро.  

Економіка Іспанії продовжує падіння сьомий (!) квартал поспіль. Кожний день країна втрачає 3 581 (!) робоче місце. Серед 1,9  (!) мільйонів родин жоден із їх членів немає роботи. На протязі першого кварталу нинішнього року втратили роботу 237 тисяч, довівши показник безробітних до 6,2 мільйона або 27,2 %. Кількість іспанських безробітних перевищила населення Данії. Найбільший рівень безробіття в Андалузії – 36, 8 %, у найбільш густо заселеній області.

Рівень безробіття серед молоді сягнув показника 57,2 %. Молодь масово втікає з країни, ідуть куди можна – до Британії, Німеччини, Південної Америки. За минулий рік 260 тисяч іспанців у віці від 18 до 30 років залишили країну. Більш приголомшуюче те, що іспаномовні еквадорці, колумбійці, венесуельці також повертаються додому.

Уряд Рахоя, формально не знаходячись в «клітці порятунку» від Трійки, але виконуючи їхні вимоги, зруйнував майже все, що було можливо. Публічний борг піднявся з 69 до 84 % ВВП. Але експерти називають іншу цифру – 119 %, беручи до уваги торгівельні кредити та проплачені рахунки. Дефіцит бюджету зріс минулого року з 9, 4 до 10, 6 %. «Рецепти вбивства» від ЄС та МВФ призвели до падіння поступлення надходжень від податків та розкручування спіралі падіння. Купівля нових будинків та ціни на них у стадії колапсу, як результат мильних бульбашок першої декади сторіччя, коли дешеві кредити євро захлинули Іспанію.


Уряд Рахоя, на очах втрачаючи підтримку та легітимність, клянеться, що не поступиться суверенітетом та врятує економіку. Але це неправда. Іспанія, як і інші бранці єврозони передали всі повноваження у сфері монетарної політики та встановлення курсу валюти ніким не контрольованим структурам в Брюсселі та Франкфурті. У іспанців немає впливу на те, що призвело їх до стану майже поневолення та відчаю. А Рахой продовжує наполягати на механізмах порятунку іспанського банківського сектору та введенні в дію євробондів. Це дійсно відчай, який призведе ще до гіршого.


Після Франко іспанці бачили в ЄС символ права та європейського дороговказу. Можливо, це й було так. До рубікону – заміни песо на євро. Тоді все стало розвиватися за іншими сценаріями, плоди яких пожинають сьогодні.  Страшні ілюзії повинні бути відкинуті. Горді та нескорені іспанці повинні і вже розуміють, що їх доля буде та повинна вирішуватися в Іспанії. І євро повинно покинути Іберію. Заради Європи.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект