НОВИНИ

29.04.2013 | Царнаєвих до теракту готували - конгресмен
Джерело - УКРІНФОРМ

Голова комітету з нацбезпеки Палати представників Конгресу США Майкл Маккол вважає, що підозрювані у скоєнні теракту під час Бостонського марафону брати Царнаєви пройшли відповідний інструктаж.
 
Про це він заявив у неділю в ефірі Fox News.

«Я думаю, всі експерти погодяться з тим, що є хтось, хто інструктував цих двох осіб. Це досить очевидно», - підкреслив конгресмен.
 
За його словами, про це свідчить, зокрема, складність виготовлення використаних вибухових пристроїв, подібні до яких застосовувалися у Пакистані та Афганістані, та вправне поводження з ними. «Все це наводить на думку, що у них був інструктор. Питання у тому, де цей інструктор або інструктори - в Чечні або в США», - сказав конгресмен-республіканець.
 
Маккол також припускає, що мати Джохара і Тамерлана Царнаєвих відіграла «дуже важливу роль» у радикалізації синів. Якщо вона приїде до США, її треба допитати, додав він.
 
Американські посадовці, які розслідують вибухи у Бостоні, раніше зазначали, що брати, швидше за все, діяли самостійно і не були пов’язані з терористичними угрупованнями. Проте Маккол переконаний, що робити такі висновки на початковій стадії розслідування було передчасним.
 
Нагадаємо, затриманий 19-річний Джохар Царнаєв та його вбитий під час стрілянини 26-річний брат Тамерлан підозрюються у скоєнні вибухів у Бостоні, внаслідок яких загинуло троє осіб і понад 260 дістали поранення.
 
Джохару Царнаєву висунуто обвинувачення у використанні зброї масового ураження проти осіб та майна у Сполучених Штатах, що призвело до загибелі людей. Максимальним покаранням за це є смертний вирок.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект