НОВИНИ

03.04.2013 | Кожара вводить режим економії і відкликає дипломатів із посольств
Джерело - Українська правда

Міністерство закордонних справ скоротило фінансування свого центрального апарату та дипломатичних представництв України за кордоном.
 
Відповідний наказ підписав міністр Леонід Кожара, повідомляють ZN.UA.
 
Зокрема, в центральному апараті МЗС до кінця травня заборонені всі короткострокові відрядження.
 
Крім того, інформоване джерело розповіло, що у зовнішньополітичному відомстві, в посольства відправлені циркуляри, що наказують дипломатам, які в рамках планової ротації повинні були повернутися в Україну з довготермінового відрядження протягом 2013 року, зробити це вже до 30 квітня.
 
У той же час, дипломати, які повинні приїхати їм на зміну в посольства і консульства, виїдуть у довгострокове відрядження не раніше першого грудня 2013 року.
 
Вимога повернутися до 30 квітня не відноситься до тих співробітників українських дипустанов, чиї діти ходять в школу в країні перебування.
 
На думку джерела видання, подібне вирішення керівництвом МЗС проблеми скорочення фінансування "призведе до майже повного колапсу в роботі посольств, оскільки решта працівників будуть займатися не роботою, а формальними відписками, так як на них будуть покладені обов'язки осіб, що виїхали".
 
Так, наприклад, в одному з українських посольств, що складається з 12 осіб, до Києва повинні одноразово повернутися 8 дипломатів.
 
На роботі посольств і консульств також негативно відіб'ється і від'їзд без автоматичної ротації бухгалтерів і завгоспів, тобто співробітників, відповідальних за матеріальні цінності.
 
Одноразове масове повернення дипломатів із закордонного відрядження створить також проблеми і з подальшим їх працевлаштуванням. Так, у центральному апараті працює близько 650 дипломатів, а в посольствах і консульствах - більше 2 тисяч.
 
Через те, що змінники будуть сидіти в Україні до грудня, багато тих дипломати, хто повернуться, не зможуть відразу ж влаштуватися на роботу у МЗС і будуть змушені піти в довгострокові відпустки.
 
Джерело вважає, що "це несе катастрофічні наслідки для безперебійного функціонування системи".
 
Як відомо, у квітні 2010 року президент Віктор Янукович підписав указ про ліквідацію торговельно-економічних місій та утворення економічних відділів закордонних дипломатичних установ.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект