НОВИНИ

10.04.2013 | У США готуються до нового фінансового року
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент США Барак Обама 10 квітня направить на розгляд Конгресу проект державного бюджету на новий фінансовий рік, який розпочнеться 1-го жовтня. Як стверджує бюджетний офіс Білого дому, новий кошторис пропонує збалансований підхід до рішення подвійної проблеми: сприяння подальшому розвитку національної економіки та скорочення дефіциту платіжного балансу.
 
 Перед тим, як відправити законодавцям на Капітолійському пагорбі проект державного бюджету, представники президента наголосили, що цей документ народився у результаті тривалих переговорів між президентом-демократом і лідерами Республіканської партії.
 
 «Цей проект демонструє насамперед, що президент серйозно налаштований щодо пошуків збалансованого рішення для скорочення наших бюджетних дефіцитів, виробивши всеохоплюючий економічний план, – сказав старший радник президента Обами Ден Файфер. – Цей план показує, що нам немає потреби вибирати між хронічними дефіцитами платіжного балансу і створенням нових робочих місць разом з подальшим економічним розвитком. Ми можемо зробити і те і те».
 
 Щодо створення нових робочих місць, то для цього проект бюджету передбачає фінансування ремонту інфраструктури – автошляхів, мостів та шкільних будівель. А зменшенню дефіциту сприятиме, за пропозицією Білого дому, підвищення податків для найбагатшої верстви населення і скорочення витрат на пенсії.
 
 Скорочення мають досягнути шляхом зменшення щорічних підвищень, прив’язаних до рівня інфляції. Цей пункт вже викликав численні скарги з боку організацій, що обстоюють права пенсіонерів.
 
Але критика лунає і з іншого боку. Зокрема, Джон Бейнер, спікер Палати представників, республіканець, критикував президентський проект за передбачене там підвищення податків.
 
 Обама: це бюджет, який досягає своєї мети
 
 Президент Обама у радіозверненні до народу обстоював свій бюджетний проект.
 
 «Це бюджет, який не передбачає витрат поза межами наших можливостей, – стверджує Барак Обама. – Це бюджет, який не робить жорстких і непотрібних скорочень витрат, які здатні лише сповільнити нашу економіку. Ми дотримуємося наших обіцянок, зміцнюючи систему медичного обслуговування. І ми дотримуємося нашої обіцянки наступній генерації, інвестуючи у фундаментальні сфери, які завжди робили Америку сильнішою – це виробництво, інновації, енергія і народна освіта».
 
 Утім оглядачі прогнозують: під час обговорення бюджету у Конгресі варто очікувати жорстких дискусій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект