НОВИНИ

15.04.2013 | У боротьбі за трильйон: Франція жадає змінити податкову політику ЄС
Джерело - Korespondent

Французьке керівництво намагається залучити максимум уваги сусідів з ЄС до контролю банківської таємниці та ухилення від сплати податків після скандалу з екс-міністром з бюджетних питань Жеромом Каюзаком, зазначає Financial Times.

Так, у суботу глава фінансового відомства Франції П'єр Московісі на зустрічі з колегами в Дубліні наголосив, що європейські норми банківської таємниці застаріли і що Європа повинна задати тон і перейти на нові міжнародні норми, які зараз дискутуються низкою країн з США на двосторонній основі.

"Наразі ситуація вимагає більш ефективного, рішучого і швидкого реагування. Політична воля у Франції сильна, і ми як ніколи сповнені рішучості", - зазначив Московісі.

Нагадаємо, минулого тижня глава Франції Франсуа Олланд закликав до ліквідації зон пільгового оподаткування по всій планеті.

За дослідженнями Єврокомісії, країни ЄС втрачають до 1 трлн євро податкових надходжень на рік через відхід від податкових виплат.

Повідомляється, що на початку квітня Московісі і його колеги з Німеччини, Великобританії, Італії та Іспанії вирішили запустити пілотний проект з обміну даними про іноземних громадян, у яких є активи в їхніх країнах. У Дубліні до цієї групи приєдналися ще п'ять країн, у тому числі Польща, Нідерланди і Бельгія.

Подібним змінам в масштабах всього ЄС заважає позиція Австрії, яка відмовляється підписати висунутий Єврокомісією договір, посилаючись на національні норми про захист персональних даних.

"Ми будемо боротися за банківську таємницю. Ми не є податковим притулком", - наголосила міністр фінансів Австрії Марія Фектер.

Люксембург, раніше також незадоволений подібним заходами, минулого тижня повідомив про свою згоду.

Зазначимо, що минулої середи екс-міністру Франції з бюджетних питань Жерому Каюзаку висунули звинувачення у фінансових зловживаннях після того, як у нього знайшовся секретний рахунок у швейцарському банку. Каюзак раніше визнав, що ховав на своєму таємному швейцарському рахунку близько 600 тис. євро. Наразі він виключений з французької Соціалістичної партії і чекає суду.

Більше того, у ЗМІ спливали відомості про те, що екс-скарбник Соціалістичної партії Жан-Жак Ожьє вклав кошти у дві офшорні компанії, зареєстровані на Кайманових островах.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект