НОВИНИ

09.04.2013 | Спільна промзона Північної і Південної Кореї повністю припинила свою роботу
Джерело - Korespondent

Спільна індустріальна зона Північної і Південної Кореї Кесон у вівторок повністю зупинила роботу. Як повідомляє агентство Ренхап, близько 53 тисячі робітників з Півночі не вийшли на свої місця.

"Сьогодні вранці робітники північнокорейської сторони не вийшли на роботу", - зазначило джерело в уряді Сеула. За його даними, були також скасовані автобуси, що доставляють робітників у технопарк.

Пхеньян у понеділок заявив, що всі північнокорейські співробітники виводяться з індустріальної зони Кесон у зв'язку з погіршенням відносин з Південною Кореєю і США. Минулого тижня на тлі зростання напруженості на Корейському півострові влада КНДР ввела заборону на в'їзд фахівців з Південної Кореї на територію Кесон, при цьому робочим з Південної Кореї, які перебувають у зоні, було дозволено залишити її межі і повернутися додому.


 
Раніше Пхеньян пригрозив закрити прикордонний комплекс у Кесоні через відсутність для Північної Кореї вигоди від індустріального парку.

Індустріальна зона Кесон розташована в 12 кілометрах на північ від військово-демаркаційної лінії між півднем і північчю Кореї. До введення КНДР заборони на в'їзд південнокорейського персоналу на території індустріальної зони діяли 123 середніх і малих підприємства, на яких працювали близько 900 південнокорейських і близько 54 тисячі північнокорейських робітників.

Будівництво технопарку Кесон було розпочато в 2004 році, згідно з домовленостями тодішнього лідера КНДР Кім Чен Іра з керівництвом однієї з компаній промислової групи Hyundai від 2000 року. Закон про створення технопарку затверджений президією Верховного народного зібрання КНДР 24 квітня 2003 року. Кесон розташований в 170 кілометрах від Пхеньяну і 70 кілометрах від Сеула. До Корейської війни 1950-1953 роках місто перебувало на території Південної Кореї.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект