НОВИНИ

29.04.2013 | Ісландія вже не хоче до ЄС?
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

За підсумками останніх парламентських виборів, що пройшли у суботу, 27 квітня, найсильнішою політсилою в Ісландії стали консерватори, отримавши 26,7 відсотків голосів. Ліберальна партія здобула 24,4 відсотки. Явка на вибори була дуже високою і склала понад 83 відсотки.
 
Обидві політсили-переможниці оголосили про свою готовність співпрацювати. Разом вони можуть отримати абсолютну більшість голосів у парламенті, зайнявши 38 депутатських місць із 63 можливих. Керівник партії консерваторів Б'ярні Бенедиктссон таким чином має високі шанси стати прем'єр-міністром країни, інформує агенція dpa.
 
Суперників "покарали" за жорстку економію
 
Таким чином соціал-демократи, які досі були при владі під керівництвом 70-річної Йоганни Сиґурдардоттір, зазнали поразки. Вони отримали тільки 12,9 відсотків голосів, а їхні партнери по коаліції - "ліві зелені" - 10,9 відсотків. Рейтинг обох партій серед населення значно знизився.
 
"Ліві" партії були при владі з 2009 року. Зважаючи на те, що роздутий банківський сектор Ісландії був уражений глобальною фінансовою кризою та втягнув у кризу всю країну, соціал-демократи запровадили жорсткий курс заощадження. Їхні дії здобули міжнародне визнання і дозволили витягнути країну з кризи. Але на теперішніх виборах соціал-демократи були покарані виборцями через підвищення податків, зростання державного боргу та низку політичних помилок, які спричинили невдоволення людей.
 
Із ЄС уже не по дорозі?
 
Переможець виборів Бенедиктссон уже оголосив про зміну курсу Ісландії. "Ми пропонуємо інший шлях, шлях до економічного зростання, соціальних гарантій та більшої кількості робочих місць", - цитує Reuters обіцянки 43-річного політика та колишньої зірки футболу. Його партія збирається знизити податки й підвищити життєві стандарти 320 тисяч мешканців острова.
 
Також Бенедиктссон планує припинити переговори про вступ до ЄС, які почав попередній уряд. Найважливішою причиною для цього він називає кращі економічні шанси, які постають перед Ісландією без членства в ЄС. Перемовини Рейк'явіка з Брюсселем останнім часом майже не просувалися, в першу чергу, через важливе для Ісландії питання риболовецької політики.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект