НОВИНИ

03.04.2013 | Кіпр: юридична постлюдія банківської кризи
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Численні імениті клієнти кіпрських банків минулими роками, ймовірно, завдяки своїм зв'язкам отримували мільйонні кредити, які вони могли лише частково повернути, або й узагалі не повертали. Список імен підозрюваних осіб опублікували й передали генеральному прокуророві країни Петросу Кліридису журналісти новинного порталу 24h.com.cy.
 
Починаючи з вівторка, 2 квітня, судова комісія за дорученням генпрокурора має перевірити всі звинувачення і відзвітувати про це через три місяці. При цьому список викликає багато нарікань: багато його фігурантів відкидають звинувачення й самі погрожують судовими позовами у відповідь. Сам же генпрокурор Кіпру попереджає, що число підозрюваних може бути розширене у процесі розслідування.
 

Пошук відповідальних
 
Після краху банківської системи Кіпру консервативний президент країни Нікос Анастасіадес попередив, що винних буде притягнуто до відповідальності. На думку міністра фінансів Міхаліса Сарриса, одним з "відповідальних" є афінський фінансовий інвестор Андреас Вгенопулос. До 2010 року він був очільником другого за величиною кіпрського банку Laiki Bank, котрий на той момент називався Marfin Bank.
 
За словами Сарриса, Вгенопулос витратив мільярди на купівлю грецьких державних облігацій. Таким чином після реструктуризації державного боргу Греції у 2011 році було зруйновано банківський інститут Кіпру, заявив Саррис наприкінці березня в ефірі державного телебачення країни.
 
Несправедливі звинувачення?

Водночас Вгенопулос в ефірі телеканалу Skai назвав ці звинувачення "жартом". Фінансист позиціонував себе як жертву "кіпрського істеблішменту", а головну провину за крах Laiki Bank поклав на комуністичного екс-президента Димітриса Христофіаса. "Коли в Єврогрупі у вересні 2011 року відбувалися консультації щодо реструктуризації боргу Греції, тодішній президент Димітрис Христофіас добровільно проголосував за це, не вимагаючи ні найменшої компенсації", - сказав Вгенопулос. А на той момент, за його словами, найбільші у країні Laiki Bank та Bank of Cyprus володіли грецькими облігаціями на суму п'ять мільярдів євро.
 

Колишній керівник Bank of Cyprus Андреас Іліадис, котрий займав цю посаду протягом восьми років, також відкидає звинувачення в безвідповідальних операціях з грецькими облігаціями, які поставили під загрозу найбільший банк країни.
 
Президент під підозрою
 
На Кіпрі спостерігається дедалі більше ознак того, що пошук відповідальних може зачепити й комуністів, котрі до цього перебували при владі. Тож, вони зробили "крок на випередження". 30 березня наближена до Комуністичної партії газета Haravgi повідомила про те, що непрямий родич консервативного президента Анастасіадеса вивів за кордон свої мільйонні статки з проблемного Laiki Bank, - і це за три дні до прийняття рішення про примусові відрахування з банківських вкладів.
 
Родичі ж президента відкидають звинувачення у зловживаннях і наполягають, що переказ коштів було зроблено виключно з комерційних міркувань. До того ж, наголошують вони, більша частина їхніх статків залишилася на Кіпрі.
 
Нікос Анастасіадес також відкидає звинувачення у зловживанні внутрішньою інформацією та обіцяє провести повномасштабне розслідування усіх підозр у корупції, пов'язаних із банківською кризою. "Для мене було би неможливо до суботнього ранку боротися у битвах у Брюсселі й одночасно ще й передавати привілейовану інформацію", - запевнив новообраний президент Кіпру. Він також наголосив, що очікує від розслідування судової комісії безжального роз'яснення у випадках усіх звинувачень - навіть якщо в них замішані президент особисто або його непрямі родичі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект