НОВИНИ

12.04.2013 | Португалії буде важко уникнути повторного звернення за фіндопомогою - FT
За матеріалами - Korespondent

Португалії буде важко уникнути звернення за другим пакетом міжнародної допомоги навіть у тому випадку, якщо вона, як і Ірландія, отримає додатковий час на погашення виданих їй раніше екстрених кредитів.

Про це пише газета Financial Times. За її даними, Португалії, яка намагається домогтися скорочення бюджетного дефіциту до цільового рівня на тлі глибокої рецесії, доведеться залучити за два роки після запланованого виходу з програми допомоги набагато більше коштів, ніж вона залучала до кризи.

Документ, який потрапив у розпорядження газети, свідчить, що "на цій стадії доступ Португалії до ринку може виявитися обмеженим".

Відзначимо, що програма допомоги Португалії завершує свою дію в липні 2014 року, і продовження терміну погашення виданих країні кредитів покликане зробити більш спокійним її повернення на фінансові ринки.

Проте вже в 2014 році Португалії необхідно буде залучити 14,1 млрд євро, а в 2015 році - 15 млрд євро, тоді як до кризи країна традиційно залучала 10-12 млрд євро на рік.

Ірландія також може зіткнутися з великою фінансовою проблемою. Цій країні необхідно щорічно рефінансувати кредити на 20 млрд євро з 2016 по 2020 рік, що дорівнює приблизно 12% прогнозованого на 2013 рік ВВП Ірландії.

Сьогодні в Дубліні міністри фінансів держав єврозони проведуть чергову зустріч, на якій обговорять можливість надання країнам додаткового часу на виконання своїх зобов'язань, зокрема продовження середнього терміну погашення екстрених кредитів на сім років.

"Я сподіваюся, що ми зможемо погодити це питання в п'ятницю", - заявив раніше глава Єврогрупи Єрун Дейсселблум.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/financial/1542261-portugaliyi-bude-vazhko-uniknuti-povtornogo-zvernennya-za-findopomogoyu-ft


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект