НОВИНИ

29.04.2013 | Афганістан вітає перебування українських військових і після 2014 року
Джерело - УКРІНФОРМ

Влада Афганістану вітає продовження участі українських військових у новій тренувальній місії в країні і після виведення основних сил міжнародної коаліції у 2014 році.
 
Про це в Астані в коментарі кореспондентові УКРІНФОРМу повідомив міністр-радник президента Афганістану з політичних питань Мухаммад Ях'я Маруфі.
 
"Ми б хотіли, щоб Україна продовжувала зберігати свою присутність в Афганістані. Ми також вітаємо вашу участь і після 2014 року", - сказав він, відповідаючи на запитання щодо бачення афганської влади подальшого перебування українського миротворчого персоналу у складі Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF).
 
За його словами, вітається як участь українських військових у новій тренувальній місії, так і реалізація Україною проектів у сфері економіки, гірничій справі тощо.
 
"Усі країни, які беруть участь у ISAF, важливі і цінні. Ми вважаємо, що це як перший крок до розвитку наших довгострокових відносин", - заявив Мухаммад Ях'я Маруфі.
 
Радник афганського президента Хаміда Карзая, який курує зовнішню політику країни, також підкреслив, що Україна є "розвиненою країною і має великий потенціал, який може бути використаний для взаємної вигоди".
 
Як відомо, до складу Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан (ISAF) входить військовий персонал 50 країн-контрибуторів. Збройні сили України представляють 28 військовослужбовців, які виконують завдання з цивільно-військового співробітництва, пошуку, знешкодження і знищення вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв, надання фахової медичної допомоги населенню Афганістану, підготовки представників ВПС Сил безпеки Афганістану.
 
За рішенням НАТО, під егідою якого діють ISAF, виведення основних сил і засобів місії з Афганістану заплановано до кінця 2014 року з передачею відповідальності за безпеку в країні Афганським національним силам безпеки. Водночас, Альянс планує залишитись у країні і після 2014 року в рамках нової тренувальної місії підтримки, яка не матиме бойового характеру.
 
За словами глави місії України при НАТО посла Ігоря Долгова, Київ уже заявив про свою участь у наступній місії в Афганістані.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект