НОВИНИ

24.04.2013 | США добиватимуться відходу президента Сирії - Обама
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама знову заявив про свої наміри добитися проведення політичних реформ в Сирії та усунення від влади президента Башара Асада.

З цими заявами американський лідер виступив після зустрічі з еміром Катару, який прибув із візитом до Вашингтону, передає "Голос Америки".

"Ми працюємо в тісній співпраці з Катаром та іншими країнами, намагаючись припинити кровопролиття, змістити президента Асада, котрий не виявляє жодної поваги до власного народу, і зміцнити опозицію, яка може привести Сирію до демократії, за якою весь народ отримає представництво і поважатимуться права усіх жителів країни, незалежно від національності та релігійної приналежності", - сказав Обама.

За словами голови США, Сирія була однією з тем його переговорів з шейхом Хамадом бін Халіфа Аль-Тані в Овальному кабінеті Білого дому. Обама висловив задоволення тим, що найближчими місяцями США збільшать підтримку сирійської опозиції і разом з Катаром координуватимуть свої стратегії з пошуку "мирного розв'язання сирійської кризи".

Б.Обама не став відповідати журналістові, який попросив президента прокоментувати головну новину дня - заяви високопоставленого представника ізраїльської розвідки про те, що режим Асада застосовує проти повстанців хімічну зброю.

Йдеться про бригадного генерала Ітає Бруне, керівника дослідницько-аналітичного підрозділу ізраїльської військової розвідки, який заявив, що, за його "професійними оцінками", застосування хімзброї мало місце. Брун назвав застосування такої зброї і відсутність належної реакції з боку міжнародного співтовариства "украй тривожним розвитком подій". За його словами, це може стати сигналом, що світ вважає такі дії легітимними.

Раніше президент Барак Обама неодноразово говорив, що будь-яке застосування хімічної зброї є тією червоною рисою, яку президент Башар Асад не повинен перетинати, а одного разу заявив, що такі дії цілком змінять правила гри. Прес-секретар Білого дому Джей Карні заявив, що Б.Обама, як і раніше, вважає неприйнятним будь-яке застосування хімічної зброї. Водночас Карні відмовився ділитися з журналістами припущеннями про те, які можуть бути потенційні дії у відповідь США і їх союзників.

Дж.Карні відмовився відповісти на питання, чи вважають у Вашингтоні, що Ізраїль разом з Францією і Великою Британією зробили поспішні висновки про застосування хімічної зброї в Сирії. За його словами, США проявляють "виняткову обережність" в оцінках і спробах перевірити ці повідомлення.

Раніше у Брюсселі Держсекретар США Джон Керрі повідомив, що прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив йому, що він не може підтвердити заяви ізраїльського генерала про застосування хімзброї.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект