НОВИНИ

01.04.2013 | Південна Корея готує план превентивного удару по КНДР
Джерело - Korepondent

Міністр оборони Південної Кореї Кім Кван Чжин в понеділок заявив, що Сеул розробляє план "активного стримування" КНДР.

Новини світу - КНДР - ядерні випробування КНДР - Південна Корея готує план превентивного удару по КНДР

Як повідомляє південнокорейське агентство Ренхап, план передбачає можливість нанесення превентивного удару по Півночі в разі ознак можливого ядерного або ракетного удару по Півдню.
 
Як повідомляють в понеділок південнокорейські ЗМІ, план було повідомлено міністром оборони Кім Гван Чжином президенту країни Пак Кин Хе у зв'язку з триваючим загостренням ситуації на Корейському півострові.
 

Міністр оборони Південної Кореї на зустрічі з президентом країни зазначив, що план щодо стримування КНДР передбачає розробку системи зі "швидкої нейтралізації загроз ядерного або ракетного удару з боку Північної Кореї". Також повідомляється, що Республіка Корея має намір ввести в дію новітню систему протиракетної оборони, яка отримала назву Kill chain, раніше, ніж планувалося, тобто до 2015 року.
 
Міністр також зазначив, що Сеул співпрацюватиме зі США з питань створення "систем безпеки в кіберпросторі", захисту інформації та застосування новітніх технологій у цій галузі.
 
Крім того, як повідомляє агентство Reuters, США в ніч на понеділок скерували до Південної Кореї два винищувачі F-22 Raptor, які візьмуть участь в американо-південнокорейських навчаннях Foal Eagle.
 
За даними агентства, літаки вилетіли з бази ВПС США на Окінаві і приземлилися на корейській базі Осан. Літаки F-22 не вперше беруть участь у щорічних американо-корейських навчаннях, проте цього року на тлі загострення конфлікту між КНДР і Південною Кореєю це може призвести до подальшого загострення відносин між двома країнами, зазначають західні агентства.
Нагадаємо, в суботу, 30 березня, Північна Корея заявила про введення воєнного стану в країні і вступ у стан війни проти Південної Кореї. У заяві повідомляється також, що будь-які провокації на кордоні двох держав призведуть до "повномасштабного конфлікту і ядерної війни".
 
Крім того, напередодні, 29 березня, в ході екстреної наради з воєначальниками глава КНДР Кім Чен Ун підписав план з нанесення стратегічними ракетними військами ударів по американських базах на материковій частині США, на Гаваях, Гуамі і в Південній Кореї.
 
У свою чергу, в Білому домі відреагували на поширену заяву. У відповіді влади США наголошується, що вона поставилася до намірів і дій північнокорейської влади серйозно.
 
Пізніше російські ЗМІ зазначили, що повідомлення про війну між двома Кореями було помилкою перекладу, а в оригінальному тексті заяви йдеться про те, що Північна Корея буде діяти "за законами воєнного часу" у разі провокацій проти неї, які можуть перерости в "повномасштабну" і навіть "ядерну" війну.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/world/1535846-pivdenna-koreya-gotue-plan-preventivnogo-udaru-po-kndr

 
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект