НОВИНИ

05.04.2013 | Пентагон пустив жінок на передову
Джерело - Голос Америки

Дев’ятнадцятого березня минуло десять років з часу вторгнення американських сил в Ірак. США залишили Ірак у 2011-му, однак, ця війна змінила американське суспільство, а головне самі збройні сили. Одна з найбільших змін, це роль жінки у зоні бойових дій. Якщо у когось залишалися сумніви, війна в Іраку довела, що жінки здатні воювати на передовій, і не рідко робити це без належного на те визнання.
 
Нещодавно Пентагон скасував заборону на участь військовослужбовців жіночої статі у бойових операціях. Хоча певна частина суспільства не розуміє цього кроку, загалом, рішення Міністерства оборони сприймається позитивно.
 
Сержант армії США Касандра Парті пройшла багато випробовувань у своєму житті. Кілька разів служила в Іраку. Перший раз 8 років тому у складі артилерійського підрозділу.
 Вона каже: «Ми ходили на патрулювання, проводили рейди, речі такого роду».
 
Під час другого відрядження в Ірак Касандра була поранена в бою. «У тому інциденті вибухнув саморобний пристрій, прикріплений до огорожі», – пригадує вона.
 
Касандра вижила, отримавши лише осколкові поранення в обличчя та спину. Після повернення лікувалася від раку, а потім народила двох дітей.
 
В Ірак жінка більше не поверталася. Працює сьогодні у збройних силах, де готує молодь до служби у зонах конфлікту. Касандра каже, що досвід перебування в Іраку їй дуже знадобився на новій роботі.
 
Щодо участі жінок у війні, в неї немає ніяких сумнівів:
 
«Там не було жодної дискримінації жінок. Коли з’являлася необхідність братися за зброю, жінки бралися за зброю».
 
Касандра зовсім не здивувалася, коли у січні цього року, тоді ще міністр оборони США Леон Панета зняв заборону на участь жінок у бойових операціях.
 
Колишній міністр оборони США Леон Панета високо оцінює участь жінок убойових діях:
 
«Вони служать. Вони отримують поранення. Вони помирають. Настав час визнати реальність».
 
Касандра Парті з гордістю підкреслює роль жінок-військовослужбовців: Війна в Іраку змінила американське суспільство, а головне - самі збройні сили.
 
«Це ті завдання, які жінкам відводять на війні. І вони ніколи не мінялися. Мені ніхто не казав: «Ви жінка, ви не можете цього робити». Звучало якраз інакше: «Нам потрібний солдат, іди туди і зроби це».
 
Деякі жінки-військовослужбовці призналися, що чули негативні зауваження чоловіків на рахунок служби жінок у певних військових частинах. Утім таких коментарів не так багато. Один із колег Касандри сержант Шон Їрбі, також ветеран війни в Іраку, спочатку дивувався рішенню Пентагону:
 
«Перше, що спало мені на думку, було: «О, тепер жінки служитимуть ще й у бойових підрозділах. Відтак я подумав: «Зрештою, це все відносне. Все залежить від того, чи зможуть вони з цим впоратися».
 
Касандра не сумнівається, що жінки-військовослужбовці впораються з новими завданнями. Вона з власного досвіду знає, що таке балансувати між військовою службою і сім’єю.
 
«Я завжди буду у першу чергу матір’ю. Водночас я залишаюся військовою. Так що вага врівноважена», – підкреслює вона.
 
Попри те, що для жінок в армії відкрилися нові можливості, мало хто очікує великого напливу жінок на службу у бойових підрозділах. Але, як говорить Касандра Парті, тут не стільки важливе визнання, скільки знання того, що жінки здатні нести службу на рівні з чоловіками.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект