Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Попри "перезавантаження" стосунків із Москвою, Вашингтон не змінив своєї політики щодо можливого членства Грузії і України в НАТО. "Ми як і колись підтримуємо їх у цьому", - заявив офіційний представник держдепартаменту США Іен Келлі.


За матеріалами - УНІАН

Про це йдеться у схваленій 29 вересня депутатами ПАРЄ доповіді “Війна між Грузією та Росією: ситуація через рік”.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За результатами дослідження, Лейбористська партія має лише 24 % підтримки виборців, тоді як опозиційну Консервативну партію підтримують 36 % виборців, а Ліберально-демократичну партію – 25 %.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Александер Вершбоу наголосив, що Сполучені Штати не бачать потреби у перегляді положень Будапештського меморандуму для пошуку додаткових гарантій безпеки України.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сенатор застеріг від повторення помилок перших років "холодної війни" і закликав "дотримуватися лінії, спрямованої на надання перспектив членства для країн-кандидатів, включаючи Україну та Грузію".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

До складу делегації Європарламенту зі зв'язків із Україною входять 32 депутати, з них 16 обранців є постійними членами, ще 16 мають статус асоційованих членів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це сьогодні у Києві під час виступу в Дипломатичній академії України заявив заступник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Олександр Вершбоу.


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

Кандидатура нового посла США в Україні буде затверджена в жовтні, прогнозує заступник міністра оборони США Олександр Вершбоу.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Браун сказав, що на наступних виборах, які мають відбутися наступного червня, електорат постане перед найбільш вагомим вибором за останнє покоління.


Джерело - Українська служба ВВС

За припущеннями, звіт стверджує, що перші залпи пролунали з грузинського боку. Але це стало наслідком кількох місяців російського тиску, який створив і використав передумови для війни


За матеріалами - ІЄАС

Як зауважує експерт, ні Тимошенко, ні Янукович ніколи не були великими прихильниками вступу України в НАТО, зокрема, на погляд цих кандидатів, асоціація з НАТО може зашкодити їм під час виборчої кампанії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Генсек Альянсу попередив, що інакше країни-учасники організації ризикують втратити підтримку населення не лише в регіоні, а й на території власних країн.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Партнери по майбутній «чорно-жовтій» коаліції мають узгодити програму дій уряду, а також дійти згоди щодо вирішення найважливіших проблем та виконання передвиборних обіцянок за умов, коли державний борг є рекордно високим, а рівень безробіття зростає.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міністри обговорять питання, пов'язані із розвитком процесу безпеки та стабільності у Південно-Східній Європі, розвитком оперативних здібностей Багатонаціональної бригади та підготовкою Зустрічі міністрів оборони країн ПСЄ.


Джерело - Українська служба ВВС

Він наголосив, що особливо необхідно зосередитись на підготовці афганських військ. У той же час він погодився з тим, що для боротьби з екстремістами до Афганістану необхідно направити більше американських підрозділів.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Нова конфігурація політичних сил у німецькому Бундестазі вплине на курс зовнішньої політики країни, зокрема, пом’якшить її ставлення до країн Східної Європи. Втім Україна повинна вміло скористатись можливостями.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Європарламенту Єжі Бузек виступає за надання таким країнам, як Україна та Молдова, чіткої перспективи членства в Євросоюзі, за прикладом країн Західних Балкан.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Багато людей в цьому приміщенні вже кажуть: досить, значить досить”, - додав Віце-президент групи лібералів в Раді Європи, зазначивши, що Росія фактично не виконала жодної рекомендації Ради Європи з врегулювання ситуації після війни з Грузією.


За матеріалами - Української служби ВВС

Провідні західні країни намагатимуться оцінити, яке політичне послання хоче донести Тегеран запуском ракет, а також продовжувати дипломатичний тиск на Іран перед ключовою зустріччю пізніше цього тижня.


Джерело - Українська служба ВВС

Новий керівник Північно-Атлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен сказав, що американці повинні відкинути будь які сумніви щодо готовності інших членів НАТО продовжувати війну в Афганістані.


Джерело - Українська служба ВВС

Організація "Сторожа Революції" провела випробування ракет Шахаб-3 та Саджіл, які, як вважається, мають радіуси дії до 2000 кілометрів. Потенційно ці ракети можуть долетіти до Ізраїлю та військових баз США в Перській затоці, кажуть аналітики.


Джерело - Газета "Комментарии"

"Принцип консенсусу при ухваленні рішень - це класно і дуже демократично, але не для союзу, чиє завдання - оперативно й ефективно реагувати на загрози", - Анатолій Гриценко.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

За 9 місяців цього року офіцери українського миротворчого персоналу в Афганістані надали медичну допомогу майже 3800 місцевим мешканцям, реалізували 16 гуманітарних проектів та передали майже 40 тонн гуманітарної допомоги


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Серед заходів, яких можуть вжити проти Тегерана у випадку його відмови від згортання збагачення урану, глава Пентагону назвав санкції проти іранських банків та нафтогазової галузі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Політичні оглядачі на шпальтах німецьких видань розмірковують, чого очікувати від нового «чорно-жовтого» уряду та як виглядатиме опозиційне майбутнє соціал-демократів.


Джерело - УНІАН

Лідери країн G20, які зібралися в Піттсбургу, оголосили, що група перетворюється на регулярно діючий головний форум з питань міжнародного економічного співробітництва.


Джерело - УКРІНФОРМ

Меморандум передбчає реформи в галузі сільського господарства, стратегічні напрями та завдання залучення міжнародної технічної допомоги і співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями на 2009-2012 роки та інші.


Джерело - УКРІНФОРМ, Радіо "Свобода".

У понеділок, як очікується, будуть випробувані ракети далекого радіуса дії "Шахаб-3 ", що здатні досягнути території Ізраїля.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, ВВС

За попередніми результатами, соціалісти, які набрали близько 36% голосів, випередили опозиційних соціал-демократів, але їм не вдалося отримати більшість у парламенті.


Джерело - Українська служба ВВС

Міжнародний валютний фонд дійшов висновку, що його позики допомогли низці держав і зокрема Україні уникнути катастрофічних наслідків міжнародної фінансової кризи.


За матеріалами - Української правди, "Новости-Молдова"

Про це заявив тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, спікер парламенту Міхай Гімпу.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Між тим, європейські соціологи підрахували, що у Латвії під час кризи зросла кількість людей, які відкривають власну справу. 50 відсотків латвійців готові зайнятись приватним бізнесом. Це найвищий показник серед країн Євросоюзу.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Семінар, що проводиться за участі представників державного та приватного секторів, організовано з метою оцінки змісту Індексу державної політики – інструменту, що використовується Європейською комісією для визначення поступу у впровадженні Хартії.


Джерело - УНІАН

Про це він заявив журналістам після першої особистої зустрічі в приміщенні ООН з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.


За матеріалами - Української правди, Прес-служба МЗС.

Київ та Вашингтон домовилися про проведення наприкінці жовтня установчого засідання Комісії Україна-США зі стратегічного партнерства.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Саркозі закликав відмовитися від ідей і інструментів, які використовувалися в міжнародних відносинах у XX сторіччі. Зокрема, торкнувся теми ООН, легітимність якої, на його думку, залежить від реформування організації.


Джерело - УКРІНФОРМ, Новини-Грузія.

Згідно з прийнятими поправками, парламент майбутнього скликання проводитиме комітетські слухання в Тбілісі, а пленарні засідання - в Кутаїсі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Цей документ виводить співпрацю між Україною та Канадою на новий рівень, фіксуючи взаємне бажання поглиблювати двостороннє співробітництво та визначаючи його пріоритети в галузях економіки, політики, безпеки, гуманітарній та культурній сферах.


Джерело - Українська служба ВВС

Росія заявила, що рішення польського парламенту засудити радянське вторгнення до західної України і західної Білорусі 17 вересня 1939-го року завдало серйозного удару зусиллям покращити стосунки між Варшавою і Москвою.


За матеріалами - Української служби ВВС

Ухвалена у четвер резолюція підтверджує відданість Ради Безпеки домагатися «безпечнішого світу для всіх і створити умови для світу без ядерної зброї».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Пітсбург до світового фінансового саміту готовий. Колишнє сталеливарне місто є символом перемін. Чи стане воно ще й місцем народження нової фінансової архітектури?


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польський Сейм на вчорашньому засіданні прийняв спеціальну резолюцію, якою засудив агресію радянських військ проти Польщі 17 вересня 1939 року.


Джерело - УКРІНФОРМ

Рішення Обами було прийняте після того, як сенатори-демократи відкинули заклик до нарощування угруповання і закликали не повторювати "непродуману" політику адміністрації Буша.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Вчора Президент Німеччини Хорст Келлєр поставив свій підпис під угодою – необхідний для остаточної ратифікації Німеччиною цього документу.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Президент підкреслив, що в рамках проведеної зустрічі з Генеральним секретарем НАТО була підтверджена політика, задекларована на останніх двох самітах, що стосувалися України та її перспектив набуття членства в Альянсі.


Джерело - УНІАН

За версією експертів, афганські бандитські угруповання (зокрема, "Талібан") мають намір контролювати таку кількість наркотиків, щоб знайти повний контроль над цінами на них.


За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Ющенко на зустрічі із Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеномнаголосив на необхідності відображення безпекових інтересів України в новій Стратегічній концепції НАТО з урахуванням вже наданих гарантій щодо перспектив членства.


За матеріалами - Української служби ВВС

"Нас неопокоїть підміна понять і підходів справжньому співробітництву, відкритості і дружбі між націями. Вже неприховано протистоїть агресивний національний егоїзм, нехтування інтересами найближчих партнерів, диктат права сили", - сказав Віктор Ющенко.


За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Обама скористався своїм першим виступом на сесії Генеральної Асамблеї ООН, щоб оголосити про новий підхід у стосунках між Америкою та світом.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Віктор Ющенко виступив 21 вересня в Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

25 вересня в Нью-Йорку в рамках 64-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН відбудеться засідання Україна-Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Франції триває судовий процес, що може стати найгучнішою справою останніх років. На лаві підсудних – колишній прем'єр-міністр Франції Домінік де Вільпен. Позивачем виступає французький президент Саркозі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Оборонний проект під назвою «Щит для Польщі» може бути готовим до 2018 року. Польська розробка мала б бути інтегрована з новою системою ПРО, що її до того часу мали б встановити США.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В американському місті Пітсбург 24–25 вересня лідери найбільших економік світу спробують знайти стратегію виходу зі світової кризи та обговорять, як не допустити повторення економічного спаду.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-НАТО"

Метою триденного візиту є розгляд проекту Підсумкового документа щодо участі України в Процесі планування та оцінки сил у 2009 році.


Джерело - УКРІНФОРМ

На цьому Президент України наголосив сьогодні у Нью-Йорку під час робочого сніданку з представниками ділових кіл США.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Під час зустрічі Глава держави ознайомив представників громади з сучасними внутрішньополітичними процесами в Україні, а також поінформував про внесені ним до Верховної Ради ініціативи щодо конституційних змін.


За матеріалами - Української служби ВВС

Група провідних європейських політиків, філософів і журналістів оприлюднили у низці міжнародних часописів відкритого листа, закликаючи Захід докладати більше зусиль, щоб підтримати Грузію після її минулорічної війни з Росією.


Джерело - Українська служба ВВС

Кліматичні зміни - це той виклик, що визначає наш час. Цей самміт сигналізує про те, що світові лідери мають твердий намір прийняти цей виклик і досягти угоди в Копенгагені.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Справжнє значення цього кроку Обами буде зрозумілішим лише після зустрічі з паном Медведєвим цього тижня в ООН, але політика щодо Ірану стане справжнім лакмусовим папірцем», - Ден Гоєр,багаторічний консультант Пентагону.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

24-25 вересня в американському штаті Пенсільванія відбудеться світовий фінансовий саміт. Лідери 20 найзаможніших країн планети прилетять до міста Пітсбурга підсумувати, що зроблено за неповний рік для приборкання кризи.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У документі, що визначає спільну позицію лідерів ЄC напередодні самміту G-20, який має відбутися в американському Піттсбургу 23-24 вересня, зокрема, відзначається необхідність координованих дій країн G-20 в макроекономічній сфері, в тому числі за рахунок


За матеріалами - Sky News, УНІАН

Ізраїль не виключає можливості військового удару по Ірану з метою нейтралізації його програми розробки ядерної зброї. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Даніель Аялон.


Джерело - УКРІНФОРМ

Опитування засвідчило також, що на сьогодні 77 відсотків поляків не підтримують проведення військової операції НАТО в Афганістані. Відзначається, що кількість противників зросла на 12 відсотків у порівнянні з проведеним у червні цього року дослідженням.


Джерело - УКРІНФОРМ

За даними соцопитування, проведеного інститутом Форза за сім днів до виборів, за СДПН готові проголосувати 26 відсотків. Рейтинг ХДС, навпаки, впав на один відсоток - до 36 відсотків.


За матеріалами - Прес-служба Президента України В. Ющенка, УКРІНФОРМ

"Для нас відносини з США - відносини стратегічні. Це відносини друзів", - наголосив Віктор Ющенко в Нью-Йорку під час виступу в Раді зовнішніх зносин.


За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Ющенко сподівається, що Росія виведе свій Чорноморський флот у травні 2017 року. Про це він сказав, виступаючи на Раді зовнішніх відносин у понеділок у Нью-Йорку.


За матеріалами - Української служби ВВС

Понад 100 світових лідерів мають зустрітися на теренах ООН, аби спробувати відновити переговори щодо долання кліматичних змін – раніше ці переговори опинилися у глухому куті.


За матеріалами - Української служби ВВС

Промовляючи в Раді зовнішніх взаємин у Нью-Йорку, де він перебуває з робочим візитом, пан Ющенко ще раз заявив, що інтеграція України з НАТО та її майбутнє членство в Альянсі нікому не становлять загрози.


Джерело - Українська служба ВВС

Опозиція звинуватила уряд, що він довів до краху американський проект розміщення у країні елементів ПРО.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Відмова від радару на чеських землях є кроком назустріч Ірану та Росії, вважає колишній міністр оборони і лідер проправої партії «ТОП09» Карел Шварценберг.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог РАСМУССЕН 18 вересня, зокрема, запропонував новий формат відносин з Росією, зокрема, посилення ролі Ради співробітництва Росія-НАТО.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Йдеться не про відмову від протиракетної оборони в Європі. Це – нові плани, які дадуть можливість захистити всі країни-члени НАТО”, - сказав Андерс Фог Расмуссен.


Джерело - Українська правда

Про це заявили у статті для "Дзеркала тижня" екс-секретар Ради національної безпеки і оборони Володимир Горбулін та доктор політичних наук Олександр Литвиненко.


Джерело - Українська правда

Гейтс заявив, що позиція Москви не зіграла ніякої ролі в ухваленні рішення щодо ПРО. За словами міністра, система протиракетної оборони спочатку мала запобігати загрозі з боку Ірану, а не Росії.


Джерело - УКРІНФОРМ

Віктор Ющенко також додав, що газовий договір перекреслює кілька базових принципів, і якщо Росія від цього виграла, то Україна - лише програла.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Віктор Ющенко матиме змогу в різних форматах обговорити фактично усі найбільш пріоритетні питання зовнішньої політики України та міжнародних відносин: від зміни клімату до глобальної та регіональної безпеки, європейської та євроатлантичної інтеграції.


Джерело - УКРІНФОРМ, ВВС

Верховний лідер Ісламської республіки аятола Алі Хаменеї відкинув заяви західних держав про те, що Іран має намір створити власну ядерну зброю.


Джерело - Українська служба ВВС

Він сказав, що Росія не може визначати, як саме Сполучені Штати будують свою оборонну систему.


За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Росії Дмітрій Медведєв знову звинувачує Віктора Ющенка у "антиросійській позиції".


Джерело - Українська служба ВВС

У своїй першій програмній промові з питань міжнародної політики нещодавно призначений керівник НАТО закликав до «спільної» з Москвою оцінки глобальних загроз безпеки.


За матеріалами - Korespondent

"Повідомлення, що сьогодні уряд послав, зрозуміло: США більше не залишаються в колі своїх друзів і вибирають перезавантаження відносин з Росією", - наголошує Сенатор-республіканець від Арізони Уіп Джон Кіл.


За матеріалами - УНІАН

Увага сьогодні спрямована на Брюссель, де Генсек НАТО виступить з програмною промовою про відносини Росії і Північноатлантичного Альянсу.


Джерело - УНІАН

Президент Франції Ніколя Саркозі повідомив, що всі глави країн - членів Євросоюзу погодилися в тому, що виплата надмірних премій банківським топ-менеджерам піддає банки величезним ризикам.


За матеріалами - УНІАН, Української правди.

"Уряд Дональда Туска зробив серйозні помилки. Історичну помилку роблять американці", - сказав він.


За матеріалами - "Комерсант-Україна", Української правди

Візит прем'єра Росії Володимира Путіна в Україну в жовтні не відбудеться.


Джерело - Українська правда

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що відмова США від розміщення об'єктів ПРО у Східній Європі стала "сигналом надії" на зближення з Росією.


За матеріалами - Української правди

"Ми враховуємо інтереси Росії, яка вважала, що наша попередня програма ПРО абсолютно не відповідала російським інтересам. І ми враховували ці моменти. Ми вітаємо співпрацю з Російською Федерацією", - заявив Обама.


Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

"У відповідь було сказано, що нова адміністрація США веде зараз аналіз, виробляє нові оцінки стосовно розміщення елементів ППО в Європі", - зазначив офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко.


Джерело - Українська служба ВВС

Чільні представники Республіканської партії назвали рішення Обами «недалекоглядним» і «шкідливим», а також поступкою Москві, за якої немає нічого.


Джерело - УНІАН

У статті йдеться про те, що глава Білого дому бажає утриматися від особистих зустрічей із Далай Ламою принаймні до того часу, поки не відвідає Пекін з офіційним візитом.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Спочатку зосереджені на посиленні оперативної сумісності між збройними силами країн НАТО і партнерів, навчально-освітні програми Альянсу розширені і тепер містять питання оборонної реформи.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Це нестабільна економічна система і далеко не демократія. Росія – це величезна ядерна потуга, яка висить над Центральною та Східною Європою та й над Центральною Азією. А це непокоїть багатьох" - Ентоні Кордесмен .


Джерело - Українська служба ВВС

Обама повідомив, що вже сьогодні до Праги і до Варшави прибудуть американські делегації, які повідомлять керівників обох країн про плани США.


Джерело - Українська правда

За оцінкою джерел, цей крок скоріш за все порадує Москву та викличе бурхливі дебати щодо безпеки в Європі.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

До складу делегації міжпарламентської співпраці з Україною увійшли 16 осіб, з них 6 представників групи народних партій, 4 – групи соціалістів і демократів, 2 – групи лібералів, по одному – “зелених”, лівих, консерваторів та позафракційних.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

В рамках Черкаського центру євроатлантичної інтеграції було створено Бюро з вивчення громадської думки, молодіжний клуб «Дебати» та групи тренерів з питань євроатлантичної інтеграції.


За матеріалами - Української правди, АР

За таке рішення проголосували 382 члени парламенти проти 219, 117 утрималися.


Джерело - Українська правда

Як приклади спільних загроз для Росії і Расмуссен привів тероризм, розповсюдження зброї масового знищення, ситуацію в Афганістані


Джерело - Українська служба ВВС

За інформацією "Уолл Стріт Джорнал", Сполучені Штати відмовляться від планів розміщення системи протиракетної оборони в Польщі та Чеській Республіці


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Генерал Абріаль перебирає на себе повноваження у вирішальний момент історії Альянсу, позаяк що Генеральний Секретар щойно запустив процес, спрямований на перегляд Стратегічної концепції НАТО відповідно до нинішніх викликів безпеці.


За матеріалами - Української служби ВВС

Японський парламент проголосував за те, щоб призначити Юкіо Хатояму прем’єр-міністром країни.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні у Страсбурзі європейські депутати мають офіційно визначитися із кандидатурою Жозе Мануеля Баррозу на посаду голови Європейської Комісії.


Джерело - УНІАН

"Ми розцінюємо такий законопроект, насмаперед як спробу легітимації тієї агресії, яку Росія здійснила в серпні 2008 року проти Грузії", -заявив міністра закордонних справ Грузії Олександр Налбандов.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Чим більше ми знайомимся із планами нового власника, тим менше він нам подобається", - заявив вчора журналістам у Берліні міністр промисловості Іспанії Мікель Себастьян.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На початку пленарного засідання Президент Європарламенту Єжі Бузек виступив з промовою, де виклав пріоритети власної діяльності на наступні два з половиною роки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Період економічної рецесії у Сполучених Штатах Америки, швидше за все, закінчився. Таке переконання, базуючись на останній статистиці, висловив вчора глава ФРС США Бен Бернанке.


Джерело - УКРІНФОРМ, Радіо "Німецька хвиля"

Між Україною та Ізраїлем може бути створено зону вільної торгівлі. Асоціація торговельних палат Ізраїлю розпочала процес лобіювання відповідної ініціативи перед ізраїльським урядом.


Джерело - Українська правда

"Мені сказали багато лестивих слів з України. Ці люди говорили, що лист одержав колосальний резонанс", - поділився президент Росії.


Джерело - Українська служа ВВС

Результатами візиту українського президента до Туркменистану поки що є підписання кількох угод, але жодна з них не стосується енергетики.


Джерело - Українська служба ВВС

США мають жодних ілюзій щодо іранського уряду. Але тут американська ідея полягає у тому аби зустрітися і пояснити іранцям віч-на-віч той вибір який має Тегеран.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На першому каналі німецького телебачення відбудуться теледебати за участю голови Вільної демократичної партії Німеччини Гідо Вестервелле, лідера «зелених» Юргена Тріттіна та «лівих» Оскара Лафонтена.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Заступник редактора української газети «Дзеркало тижня» Юлія Мостова, каже що, в Україні «склалася дуже небезпечна ситуація – у нас два безпринципних лідируючих кандидати, і Росія може вплинути на обох».


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Наприклад, якщо б Україна зробила використання енергії ефективним, як у, наприклад, Чехії або у Словенії, вона змогли б повністю усунути необхідність імпортувати газ з інших країн, і таким чином , зміцнила б власну незалежність," - Сесілія Малмстром.


Джерело - УКРІНФОРМ

Обама та Демократична партія намагаються провести закон, який обіцяє медичне страхування 46,3 млн американцям, які не можуть його оплатити. Реформа покликана також помітно сповільнити зростання цін на медичні послуги та зменшити права страхових компаній.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Учасники засідання генеральної конференції Міжнародної агенції з атомної енергії у Відні офіційно затвердили кандидатуру японського дипломата Юкія Амано на посаді нового керівника МАГАТЕ.


За матеріалами - УНІАН

Щорічні загальні дебати розпочнуться 23 вересня і триватимуть до 30 вересня. У ці дні з трибуни Генеральної Асамблеї виступлять понад сто голів держав і урядів, а також міністрів закордонних справ і глав делегацій.


Джерело - УНІАН

Зараз триває «політична гра», не виключивши, що однією з карт в ній може бути питання поставок в Україну російського ядерного палива та реакторів, контракти стосовно яких, незважаючи на запевнення Ю.Тимошенко, так і не були підписані цього літа.


За матеріалами - УНІАН

Фактично робота з виконання домовленостей, підписаних у березні цього року у Брюсселі, не ведеться.


Джерело - УНІАН

Спецпідрозділ армії США, обстрілявши в понеділок на півдні Сомалі автомобіль, знищив одного з найбільш розшукуваних у регіоні терористів.


За матеріалами - Польського Радіо для Закордону, Європейського простору

Серед основних тем розмов президентів: економічна криза, енергетична співпраця, а також подальше розширення Євросоюзу і НАТО.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Обама пообіцяв найамбітнішу реформу американської фінансової системи з часів Великої депресії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Берлусконі заявив, що він є найкращим прем’єр-міністром за всю історію Італії.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Рада міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС на своєму засіданні 14-15 вересня розгляне питання енергетичного забезпечення Європи та відносини з країнами Кавказу.


За матеріалами - УНІАН

3,5 млн. жителів країни прийдуть на виборчі дільниці, щоб визначити, хто займе 169 місць у найвищому законодавчому органі країни – Стортінгу.


За матеріалами - УНІАН

"Якщо я стану відповідальною за роботу ЮНЕСКО як генеральний директор, я надам цій організації політичного профілю і спробую зробити її помітною", - відзначила Б.Ферреро-Вальднер.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Телеканал ARD повідомив про такий результат: 43% вважають, що Штайнмаєр тримався краще, 42% - що Меркель. 37% глядачів телеканалу RTL навпаки визнали Меркель переможцем, а 35% - Штайнмаєра.


За матеріалами - Української правди, Прес-служби Президента України

Як відомо, перед візитом Ющенка Туркменістан відвідав президент Росії Дмитро Медведєв, який намагався домовитися про поновлення поставок туркменського газу в Росію.


За матеріалами - Українська правда, "Інтерфакс-Україна".

"Глобальна економічна криза триватиме, навіть якщо Німеччина і Франція поліпшать показники у другому кварталі", - вважає голова МВФ.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Уго Чавес заявив, що цієї оборудки було досягнуто під час його відвідин Москви минулого тижня.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Нетаньяху промовляючи перед тим, як вирушити до Єгипту на переговори, сказав, що сподівається залагодити суперечності за наявності ширшої волі поновити мирний процес на Близькому Сході.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Це буде більше розгляд різних аспектів енергетичної політики ЄС по цим питанням, які гармонійно пов'язані одне з одним.


За матеріалами - УНІАН

«Якби РФ була країною, котра має мирні та добросусідські відносини з усіма сусідами, то це рішення не викликало б великого резонансу», - сказав експерт.


Джерело - Європейський простір

Дебати з соціалістами завершили триденний цикл переговорів Баррозу з лідерами політичних груп парламенту.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Окрема увага була приділена обговоренню питань трансформації міжнародної архітектури безпеки, підготовки нової Стратегічної концепції Альянсу, внеску України у забезпечення міжнародного миру та безпеки


За матеріалами - УНІАН

В середу, 9 вересня, в Норфолку відбулася церемонія вступу на посаду командування з трансформації Північноатлантичного Альянсу (Allied Command Transformation, ACT) представника Франції Стефана Абріаля.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Уперше секретаріат Рамкової конвенції ООН зі змін клімату провів засідання свого наглядового комітету в Києві. На зустрічі йшлося про підготовку до Міжнародної кліматичної конференції в Копенгагені.


За матеріалами - Української правди

Британська «Дейлі Телеграф» оприлюднила матеріал свого енергетичного експерта, яка попереджає, що Велика Британія мусить краще подбати про свою енергетичну безпеку, бо енергетичне протистояння України й Росії «не було одноразовим актом минулої зими».


Джерело - УКРІНФОРМ

Вашингтон має намір провести консультації з цього питання зі своїм партнерами в рамках групи "P-5+1" (п'ятьма постійними членами РБ ООН та Німеччиною).


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

Київ попросив Москву роз'яснити положення поправок щодо застосування російських військових формувань на території інших держав.


Джерело - Українська служба ВВС

Водночас мешканці Центральної, Східної Європи та Туреччини відчувають до Барака Обами значно менше ентузіазму, ніж у Західній Європі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Цьому рішенню передував тиждень напружених консультацій, які чинний Президент Єврокомісії провів із представниками політичних груп Європарламенту з обговорення запропонованих ним пріоритетів діяльності Єврокомісії на наступні п'ять років.


Джерело - Українська правда

Інтелігенція зауважує: "Російське керівництво свідомо взяло курс на демонтаж чинної системи безпеки, ключовим напрямом якого стало прагнення підпорядкувати Україну виконанню геостратегічних інтересів Росії".


За матеріалами - УНІАН

9 жовтня Європейська комісія “За демократію через право” (Венеціанська комісія) розгляне зміни до закону про вибори Президента України.


За матеріалами - УНІАН

Російська Федерація ухваленням поправок до Закону «Про оборону», який передбачає можливість оперативного використання російських Збройних сил за межами РФ, сприятиме зростанню антиросійських настроїв в Україні серед політиків та звичайних громадян.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Лідери країн "Великої двадцятки" зберуться на черговий саміт в американському місті Піттсбург (штат Пенсільванія) 24-25 вересня.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У польському містечку Криниця-Здруй (південь країни) розпочався XIX Міжнародний економічний форум під гаслом "Європейська солідарність - 20 років після революції".


За матеріалами - Української правди, Прес-служба президента

"Основною метою візиту є надання нового поштовху розвитку двостороннього політичного діалогу та обговорення нових спільних проектів співпраці наших країн", - зазначається у повідомленніпрес-служба президента Ющенко.


За матеріалами - Української правди

"Більшість американців (68%) вважають, що Вашингтон зобов'язаний здійснити аналогічні заходи. Більшість громадян країн-членів НАТО (62%) і американців (66%) вважають, що саме НАТО повинно надати таку допомогу", - повідомляє сайт опитування.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Обама сказав, що за останні сто років він не перший президент, який намагається змінити систему охорони здоров"я, але він сповнений рішучості стати останнім.


Джерело - Korespondent

Наступного тижня, 14 вересня, в Нью-Йорку розпочинається сесія Генеральної асамблеї ООН, під час якої може відбутися зустріч президента США Барака Обами і Президента України Віктора Ющенка.


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

Громадяни ЄС і США стурбовані поведінкою Москви і висловлюються за надання допомоги Україні і Грузії з боку ЄС, НАТО і США.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Колишній міністр закордонних справ Німеччини, а нині – радник консорціуму з будівництва газопроводу «Набукко» Йошка Фішер – закликав країни ЄС надати проекту політичну підтримку.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Фонд закликає Україну законодавчо врегулювати зміцнення незалежності НБУ, підвищити ціни на газ для населення, удосконалити пенсійну систему й систему оподатковування, не збільшувати соціальні виплати, йдеться в повідомленні МВФ.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У вівторок Бундестаг остаточно ухвалив чотири супровідні закони, розробляти які довелося після рішення Федерального конституційного суду


Джерело - УКРІНФОРМ

Рада Міністрів Польщі прийняла проект бюджету на 2010 рік з рекордним дефіцитом у розмірі 52,2 млрд злотих (понад 18 млрд доларів). Крім того, документом передбачається ріст ВВП у наступному році на рівні 1,2%, та інфляції - 1%.


Джерело - УКРІНФОРМ

За один день там загинули вісім американських військовослужбовців - по чотири у кожній країні.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це він заявив 8 вересня у Дубліні в ході свого одноденного візиту до цієї країни.


Джерело - Українська служба ВВС

Посланці США та ООН зустрілися з президентом Хамідом Карзаєм у понеділок, але поки що невідомо, як він сприйняв їхній візит.


За матеріалами - Української служби ВВС

Покладаючи відповідальність на прем’єра Тимошенко, заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак він сказав, що Україна не виконує практично жодних зобов’язань перед МВФ.


Джерело - Українська правда

Армія може бути використана для відбиття або запобігання агресії проти іншої держави, для захисту громадян РФ за кордоном, для боротьби з піратством і в цілях забезпечення безпеки судноплавства.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Іще перед цим візитом директор у справах Росії й Євразії Ради національної безпеки США Майкл МакФол, головний архітектор нової російської політики Вашингтона, казав, що в Америці не мають ілюзій щодо Росії й її готовності до змін.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Лєх Качинський пригадав нещодавні висловлювання російського прем'єра Володимира Путіна. Зокрема, слова «про відносини між двома державами, що мали б стати основою нової Європи», сказав Качинський, не називаючи прямо імені Путіна.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це 7 вересня заявив у Відні міністр закордонних справ Іспанії – країни, що головуватиме в ЄС з 1 січня 2010 року, - Мігель Анхель Моратінос.


Джерело - УНІАН

“Ф.Фійон грає на гіпотетичний провал Ж.Баррозу”, - заявив анонімний міністрв уряді Ф.Фіойна.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Мене непокоїть те, що це уже .. містить ознаки створення культу особистості. Таке можна було сподіватися побачити хіба що в Північній Кореї чи в Іраку за правління Саддама Хусейна", - заявив законодавець від штату Оклахома Стів Расселл.


Джерело - УКРІНФОРМ

Німецький Бундестаг - нижня палата парламенту ФРН - святкує 60-річний ювілей. Саме 7 вересня 1949 року в Бонні - тодішній столиці ФРН - депутати зібралися на сесію першого скликання.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Ми підписали Дорожню карту українсько-польських стосунків, що стосується багатьох напрямів, зокрема політичного, економічного, енергетичного, історичної пам'яті, безпекового компоненту", - заявив Президент України.


За матеріалами - Української правди

Ющенко також відзначив , що "треба чітко для себе зрозуміти, чому Росія з такою ревністю спостерігає за розвитком молодої демократії на своєму кордоні".


За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Лех Качинський після переговорів з президентом Ющенком однозначно висловився за Європу, де присутнє партнерське співробітництво, а не домінування одних держав над іншими.


За матеріалами - Української служби ВВС

"Тоді і не платіть! Потрібно діяти відповідно до укладеного договору. Ми спеціально його готували, він у муках і трудах дістався, ми за ним і працюємо", - Медвєдєв.


За матеріалами - Української служби ВВС

Суд у Лондоні визнав трьох британських мусульман суд винними у спробах 2006 року висадити в повітря літаки, які прямували до Північної Америки.


Джерело - УНІН

«Тоді і не платіть! Потрібно діяти відповідно до укладеного договору. Ми спеціально його готували, він у муках і трудах дістався, ми за ним і працюємо», - наголосив Д.Медвєдев.


Джерело - УНІАН, TVN24

Про намір заблокувати кандидатуру П.Ліппонена повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск главі швецького уряду Федеріку Райнфельдту під час меморіальних заходів до 70-х роковин початку Другої світової війни 1 вересня у Гданську.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Міністр оборони ФРН Франц Йозеф Юнг ще раз відкинув міжнародну критику на адресу командира Бундесверу, який запросив у НАТО підмоги з неба.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Брюсселі вперше засідала група 12 експертів від різних держав, що мають закласти підвалини цієї нової стратегічної концепції Північноатлантичного Альянсу. Очолює групу колишній Держсекретар США Мадлен Олбрайт.


Джерело - УКРІНФОРМ

Білий Дім переконаний, що європейські держави мають поступитися своїми голосами на користь Бразилії, Китаю та інших країн, що розвиваються швидкими темпами.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У атмосфері майже неприхованого оптимізму у Лондоні почала роботу зустріч міністрів фінансів "двадцятки".


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент України Віктор Ющенко разом із дружиною на запрошення глави Польської держави Леха Качинського розпочинає сьогодні дводенний державний візит до Республіки Польща.


Джерело - Українська правда

Росія не має наміру змінювати газові контракти з Україною. Про це заявив представник "Газпрому" Купріянов.


За матеріалами - Українскої правди

"Те що відбулося у січні 2009 року, я маю на увазі контракти і угоди, які підписав прем’єр, зокрема, які входять у пакет газових домовленостей – це здача інтересів України. Це абсолютно авантюрний і непродуманий крок", - наголосив Ющенко.


Джерело - Українська служба ВВС

Україна може не отримати міжнародний кредит для закупівлі газу. Причина – невиконання Києвом домовленості з МВФ та Євросоюзом.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Останнім часом все частіше чути заяви, що економіка Європейського Союзу виходить з кризи. Чи обґрунтовані такі заяви?


За матеріалами - Українська служба "Радіо свобода"

Саме вибори нового президента, які відбуваються в парламенті, й ставлять під сумнів подальше політичне життя Молдови.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу обговорюватимуть можливість переконати Іран повернутися за стіл переговорів щодо його ядерної програми, а також планують обговорити ситуацію в Афганістані та Пакистані.


Джерело - УНІАН

Депутати польського Сейму від найбільшої партії країни «Право і справедливість» пропонують на найближчому засіданні парламенту ухвалити спеціальну резолюцію, що засуджує вторгнення радянських військ до Польщі 17 вересня 1939 року.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Однак, попри позитивний тон промови Джозефа Байдена, вона уже встигла дістати ряд критичних зауважень від аналітиків, які стверджують, що представник уряду проігнорував цілий ряд проблем, пов'язаних із реалізацією плану зі стимулювання економіки.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Посилити бойову міць польських підрозділів мають три недавно перевезені з Польщі до Афганістану гелікоптери. Б.Кліх не виключив також закупівлі найближчим часом для потреб національного контингенту безпілотних літаків-розвідників середнього радіусу.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Вступивши до Світової організації торгівлі, Україна надто часто порушує правила цієї міжнародної організації, тому й переговори про створення зони вільної торгівлі з ЄС йдуть так повільно.


Джерело - Українська Правда, Прес-служба Президента України

"На жаль, з 6 попередніх умов 5 українським урядом не виконані і продовження програми поставлено під серйозний сумнів", - сказав Ющенко.


Джерело - Українська служба ВВС

Принаймні 90 людей загинуло, після того як повітряний удар НАТО влучив у нафтовий танкер, викрадений талібами у північному Афганістані.


Джерело - УКРІНФОРМ

Під час прес-конференції, яку президент Єврокомісії провів сьогодні у Брюсселі з цієї нагоди, він заявив, що тільки об'єднавши зусилля, країни ЄС зможуть подолати сучасні виклики.


Джерело - Українська правда

Держсекретар Франції з європейських питань П'єр Леллуш упевнений, що НАТО не варто було ініціювати процес розширення НАТО на Україну і Грузію.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Найбільша німецька авіакомпанія демонструє оптимізм у скрутні часи, купуючи австрійські Austrian Airlines. Відповідні угоди про злиття має бути підписано у четвер у Відні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр закордонних справ Фінляндії Александр Стубб критикує Росію та Німеччину за Nord Stream.


Джерело - Радіо "Свобода", Українська правда

"Польщі абсолютно не можна віддалятися від України, бо від цього залежить наше майбутнє", - наголошує відомий польський експерт Єжи Пом’яновський.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

До річної національної програми на цей рік Україна внесла зобов'язання продовжити демаркацію державного кордону, затвердити умови запровадження безвізового режиму з ЄС та стимулювати переговори з Росією про виведення Чорноморського флоту.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Ми вітатимемо конструктивну відповідь уряду Ірану на пропозицію групи "P5+1" щодо прямих переговорів, озвучену в квітні 2009 року", - наголосив Іан Келлі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Коли ми чуємо, що Версальська система, а не злочинні нацистська та комуністичні ідеології, стала причиною Другої світової війни, то маємо пам'ятати про те, що відбувалося після війни: репресії кращих синів та дочок Польщі", - заявив Президент Польщі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

НАТО вітатиме внесок будь-якої країни, в тому числі і України, у програму підготовки сил афганської армії за допомогою іноземних інструкторів.


За матеріалами - Української служби ВВС

За минулий рік усі 27 країн блоку прийняли 4 тисячі біженців - у 15 разів менше ніж Сполучені Штати.


Джерело - Європейський простір

Міністри презентуватимуть пріоритети діяльності Шведського головування у комітетах Парламенту. Презентації в комітетах відкриті для громадськості, їх можна буде переглядати на веб-сторінці Головування.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Телепроект реалізується згідно з цільовим планом "Україна-НАТО".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Суд видав ордери на арешт майже 130 осіб, яких звинувачують у причетності до убивств та зникнення політичних противників диктатури генерала Піночета у 70-х роках.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

“Ми призупинимо голосування, блокуючи функціонування Європейської Ради, доки не буде визначено, що жоден комісар, чи речник не зможуть більше публічно висловлюватися з будь-яких питань”, - заявив італійський прем’єр.


Джерело - УНІАН, Радіо "Свобода"

Про це Радник Президента США з національної безпеки Джеймс Джонс заявив главі МЗС Польщі Радославу Сікорському під час їх зустрічі в Гданьську де проходять заходи, присвячені 70-річчю початку Другої світової війни.


Джерело - УНІАН

Для виконання завдання в рамках місії НАТО Air Policing Baltikum в Литві будуть розміщені 100 військовослужбовців. Чергування бундесверу, який змінив данських льотчиків, триватиме чотири місяця і закінчиться 4 січня.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Канцлер Анґела Меркель, виступаючи у Гданську, наголосила на відповідальності Німеччини за Другу світову війну. Володимир Путін закликав до примирення. А тим часом російська розвідка оприлюднила провокаційні документи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Порушення територіальної цілісності Чехословаччини було помилкою. Порушення кордонів інших країн є злом і сьогодні. Про це ми могли переконатися минулого року", - зазначив Л.Качинський.


За матеріалами - Української правди, "Комерсант-Україна"

"У найкращому випадку місія поїде, а з європейського департаменту МВФ надійде різкий лист із указівкою змін і термінів їх виконання".


За матеріалами - Української служби ВВС

Польський президент Лех Качинський сказав, що дії Радянського Союзу в 1939 році були "ударом у спину".


Джерело - УНІАН

Ю.Тимошенко одразу після завершення офіційних заходів у Гданську відбуде з візитом до Лівії.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Звинувачуючи російське керівництво у «спробах реабілітувати сталінізм», чимало польських науковців, політиків і оглядачів, називали приїзд Путіна на пам’ятні заходи у Гданську небажаним.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

При формуванні нової Стратегічної Концепції НАТО буде врахована думка не лише дипломатичних кіл альянсу, а й країн-партнерів, у тому числі й України.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Недостатній рівень співробітництва між державами з питань розробки й реалізації стратегій призупинення антикризових заходів може обмежити їхній подальший розвиток та збільшити витрати, пов'язані із виходом з кризи".


За матеріалами - УНІАН

Так звана «Група мудреців» на чолі з колишнім держсекретарем США Мадлен ОЛБРАЙТ цього тижня розпочала роботу над новою стратегічною концепцією НАТО.


За матеріалами - Українська служба "Радіо свобода"

Найджел Фаридж, звертаючись до новообраного голови парламенту Єжи Бузека, порівняв нинішні процеси в ЄС із тими, що відбувалися у СРСР.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Франції Ніколя Саркозі та канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили у Берліні можливість зміцнення санкцій проти Ірану, який відмовляється згорнути свою ядерну програму.


За матеріалами - УНІАН, Радіо «Свобода», ВВС

Меморіальна церемонія, відбулася вдосвіта під Гданськом, де 1 вересня 1939 року о 4.45 німецький учбовий броненосний корабель "Шлезвіг-Гольштейн" відкрив вогонь по польському Військово-транзитному складу.


Джерело - Українська правда, УНІАН

За даними польської версії Wikipedia, з 19 по 26 вересня 1939 року у 226-му номері цього готелю зупинявся Адольф Гітлер.


За матеріалами - Української служби ВВС

За оцінкою Богдана Соколовського, така непослідовна позиція нинішнього керівництва уряду і “майбутнього технічного кандидата у Президенти” Юлії Тимошенко не відповідає українським національним інтересам.


АНАЛІТИКА

Олексій Колмієць - Центр європейських та трансатлантичних студій

І надзвичайна проблема полягає не в тому, що автор «українського прориву» не стане президентом України, а в тому, скільки надзусиль треба бути докласти та скільки часу витратити, щоб відродитися від «українського прориву» руйнівних наслідків.


Джерело - The German Marshall of the United States of America

Щорічне опитування з ключових питань трансатлантичного співробітництва консорціумом аналітичних організацій за керівнитцва The German Marshall of the United States of America.


Джерело - Європейський простір

Результати масштабного дослідження політики та практики видачі віз громадянам України консульськими установами країн ЄС після розширення Шенгенської зони та набуття чинності Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС.


Олексій КОЛОМІЄЦЬ - Президент Центру європейських і трансатлантичних студій

За всіма ознаками, НАТО наблизилося до свого Рубікону — за ним або поступове зів’янення, або ренесанс, після якого може виникнути інша організація.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - УКРІНФОРМ

Барак Обама особливо підкреслив, що це "війна не лише Сполучених Штатів Америки, а місія усього Альянсу". Саме тому американська сторона "активно та систематично" проводить консультації із НАТО щодо будь-яких кроків.


Джерело - УКРІНФОРМ

Роберт Гіббс зазначив, що цей тиждень буде надзвичайно важливим для Ірану.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Чорно-жовті отримають 332 депутатських мандата з 622. Оскільки парламентська більшість формує уряд країни і обирає канцлера, Ангела Меркель залишиться на цій посаді на наступні чотири роки, а лідер ВДП Гідо Вестервеллє стане віце-канцлером.


Джерело - Українська служба ВВС

Американський посадовець сказав, що «Велика Двадцятка стане новим органом, який координуватиме міжнародну економічну співпрацю». Очікується, що детально про такий план президент Обама оголосить у п’ятницю.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Глава Української держави підтвердив готовність до співпраці з усіма націями задля досягнення загальних цілей. "Настрій України - сильний, наполегливий і доброзичливий. Ми віримо в нашу Організацію. Ми здатні на великі досягнення".


За матеріалами - Української служби ВВС

У секретному звіті до американського уряду, доступ до якого отримала американська газета "Washington Post", він сказав, що якщо не переламати хід військових дій останніх місяців,вже впродовж одного року війна буде програна.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Оглядачі вважають, що Обама зробив «шикарний подарунок» Кремлю і тепер відповідь за Москвою, але вже від цього поступу США вплив Росії у світі значно зросте, вважають чимало експертів.


Джерело - УНІАН

"Джордж Буш заявив, що побачив в очах Володимира Путіна його душу, а Барак Обама заглянув в холодні очі Путіна і побачиву ньому людину, в залежність від якої він хоче поставити Америку".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сам Баррозу під час прес-конференції у Страсбурзі заявив, що це рішення Європарламенту є для нього "високою честю та відповідальністю".


За матеріалами - УНІАН

Голова Національної розвідки США Денніс Блер подав доповідь про розвиток і пріоритети американської розвідки на найближчі чотири роки "Стратегія Національної розвідки 2009".


Джерело - Українська служба ВВС

Ющенко приїздить до Туркменистану відразу за президентом Медвєдєвим, який відвідав президента Бердимухамедова у неділю і заявив, що «добра традиція дружніх стосунків» Росії з Середньою Азією розвивається.


За матеріалами - УНІАН

У США сьогодні вшанують пам’ять жертв трагедії 11 вересня 2001 року.


За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Ющенко підписав указ про перевірку організації територіальної оборони України.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

За розрахунками Світового економічного форуму, рейтинг конкурентоздатності України за останній рік упав одразу на 10 сходинок, вона зараз на 82-му місці зі 133.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Президентська кампанія - це буде боротьба ідеологій, вибір між тоталітарним курсом та демократичними цінностями. Українці обиратимуть: або повертатися назад, у колонію, або йти далі, в Об'єднану Європу", - сказав Віктор Ющенко.


За матеріалами - Української служби ВВС

Ющенко обвинувачує прем’єра і колишню соратницю Юлію Тимошенко у тому, що вона представляє в Україні інтереси Росії, а замість впровадження реформ, усіма силами намагається утриматися при владі, застосовуючи при цьому таємні змови і путч.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

"Насамперед дозвольте мені підкреслити, що ми ніколи не давали і ми ніколи не дамо зеленого світла для агресії проти суверенних націй. Звичайно ж – ні", - підкреслив Андерс Фог Расмуссен.


За матеріалами - Української служби ВВС

Як очікують, головною темою промов як німецького канцлера Ангели Меркель, так і російського прем"єр міністра Владіміра Путіна, стане замирення.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3614. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект