НОВИНИ

22.09.2009 | Рейтинг німецьких соціал-демократів перед виборами продовжує зростати
Джерело - УКРІНФОРМ

Результати парламентських виборів у Німеччині, які відбудуться 27 вересня, стає все важче передбачити. Рейтинг Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) продовжує зростати і тим самим збільшує шанси збереження "великої коаліції".


Якщо ще місяць тому соціологи пророкували абсолютну перемогу на виборах чорно-жовтої коаліції - блоку ХДС/ХСС та Вільної демократичної партії (ВДП), то після теледуелі між головою Християнсько-демократичного союзу Ангелою Меркель та кандидатом на посаду канцлера від СДПН Франком-Вальтером Штайнмаєром ситуація різко змінилася. Соціал-демократам вдалося завоювати симпатії нейтральних виборців. За даними соцопитування, проведеного інститутом Форза за сім днів до виборів, за СДПН готові проголосувати 26 відсотків. Рейтинг ХДС, навпаки, впав на один відсоток - до 36 відсотків. Разом з ВДП, яку підтримують 12 відсотків, консерватори матимуть лише 48 відсотків, що не вистачить для формування більшості.


Рейтинги "зелених" та "лівих" залишаються без змін - відповідно 11 та 10 відсотків. Ситуація наближається до тієї, яка мала місце на виборах 2005 року. Тоді чорно-жовті отримали лише 45 відсотків голосів виборців, і ХДС був змушений об'єднатися з СДПН у "велику коаліцію". Такий сценарій може повторитися і цього разу, адже партії відкидають будь-які інші варіанти коаліцій, окрім класичних - ХДС+ВДП чи СДПН+Зелені. Проти так званої коаліції "світлофора" (червоно-жовто-зеленої) за участю СДПН, ВДП та "Зелених" виступають ліберали, а коаліцію "Ямайки" (чорно-жовту-зелену) за участю ХДС, ВДП та Зелених відкидають останні. З "лівими" об'єднуватися взагалі ніхто не хоче. Тому варіант "великої коаліції" ХДС/ХСС та СДПН знову виглядає найбільш вірогідним.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1081. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект