НОВИНИ

01.09.2009 | Банкова підозрює уряд у газовій змові
За матеріалами - Української служби ВВС

Представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявляє, що непослідовність урядової енергетичної політики веде до стагнації та утвердження іноземних монополістів на українському енергетичному ринку.

Як цитують у прес-службі Секретаріату Президента, нещодавні заяви прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко про плани скоротити імпорт російського газу можна сприймати як її добрий намір переглянути окремі положення чинних українсько-російських газових контрактів від 19 січня 2009 року з метою встановлення рівноправного партнерського співробітництва у цій сфері.


Коментуючи заплановану на 1 вересня 2009 року у Варшаві зустріч керівників урядів України та Росії, Богдан Соколовський відзначив, що пріоритетними для української сторони питаннями зустрічі мають стати українсько-російське співробітництво в енергетичній галузі, насамперед – газовій.









 уряд вже протягом місяця зволікає з підготовкою кредитних угод і продовжує таємні перемовини щодо залучення невигідних для держави і необґрунтованих комерційних кредитів із залученням тіньових схем.

 

Богдан Соколовський


Богдан Соколовський нагадав, що “дискримінаційні для України контракти були підписані за одноосібним рішенням прем’єр-міністра України всупереч національним інтересам і Директивам глави Української держави”.


При цьому урядовець “з жалем констатував”, що прем’єр-міністр України демонструє виняткову непослідовність у вирішенні цієї проблеми і не визначилася з конкретними планами щодо обсягів імпорту газу в 2010 році. 20 серпня у Львові прем’єр заявляє про 25 млрд. кубометрів, 29 серпня у Луганську – про 27 млрд. кубометрів, у той час як згідно з контрактами Українська сторона в наступному році зобов’язана викупити 52 млрд. кубометрів.


Також незрозумілі урядові плани й щодо реформ газового сектору, відзначає представник Президента:


«Європейській стороні, МВФ та іншим міжнародним фінансовим організаціям прем’єр-міністр України 24 липня заявляє про реформи, зокрема про підвищення на 20% цін на газ, ігноруючи вимоги Президента України щодо підвищення у пакеті рівня і прозорості адресної соціальної допомоги неплатоспроможним споживачам газу. Водночас українському суспільству й надалі обіцяє утримувати нинішні економічно необґрунтовані ціни реалізації, які є у 5-6 разів нижчі за закупочні ціни».


Аналогічно він оцінив і позицію уряду в питаннях залучення зовнішніх запозичень для оплати за газ. Так, на вимогу Президента, із значним запізненням уряд наприкінці червня врешті-решт розпочав консультації з Європейською стороною щодо кредитування НАК «Нафтогаз України» міжнародними фінансовими інституціями.


Наприкінці липня, за результатами консультацій, Європейська сторона ухвалила позитивне рішення про готовність надати вигідні для Української держави кредити на суму 1,7 млрд. доларів. «Однак уряд вже протягом місяця зволікає з підготовкою кредитних угод і продовжує таємні перемовини щодо залучення невигідних для держави і необґрунтованих комерційних кредитів із залученням тіньових схем».


«Зворотно-поступальний рух уряду, на жаль, спостерігається також у нафтовій, вугільній і ядерно-енергетичній сферах, які також є стратегічними для України, а відтак – значною мірою визначають нашу державність і незалежність», – говорить він.


За оцінкою Богдана Соколовського, така непослідовна позиція нинішнього керівництва уряду і “майбутнього технічного кандидата у Президенти” Юлії Тимошенко не відповідає українським національним інтересам, не сприяє розвиткові прозорого партнерського співробітництва з Європейською та Російською сторонами і сприяє застою та утвердженню іноземних монополістів на українському енергетичному ринку.


За повідомленням адміністрації Кремля, переговори у Гданську між Владіміром Путіним та Юлією Тимошенко щодо газової теми проходитимуть у закритому режимі.
















Богдан Соколовський
Богдан Соколовський: уряд продовжує ''таємні перемовини'' щодо кредитних ''тіньових схем''


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект