Змінюючи програму ПРО в Східній Європі США враховували інтереси Росії.
Про це заявив президент США Барак Обама, виступаючи у Вашингтоні, повідомляють Вести.
"Ми враховуємо інтереси Росії, яка вважала, що наша попередня програма ПРО абсолютно не відповідала російським інтересам. І ми враховували ці моменти. Ми вітаємо співпрацю з Російською Федерацією", - заявив Обама.
Президент США повідомив, що "має намір продовжувати установку надійної системи, яка захистить США від нападу, зміцнить безпеку країни і безпеку союзників".
За його словами, це буде нова система, на основі нових технологій, які "показали свою ефективність".
"Це рішення я прийняв на основі двох факторів. Перш за все, ми оцінили ймовірність нападу з боку Ірану, і ми розуміємо, що їх можливості щодо ракет малої та середньої дальності обмежені, і навряд чи вони можуть зараз здійснити такий напад", - заявив Обама.
Він підкреслив, США разом із союзниками і партнерами будуть продовжувати вирішувати проблему можливих загроз шляхом дипломатії.
Американський президент повідомив, що нова програма буде вигідна "з точки зору витрачання фінансових коштів". Крім цього, вона "створює сприятливий ґрунт для забезпечення взаємодії з іншими країнами".
"Я розмовляв з міністрами закордонних справ і прем'єр-міністрами Польщі і Чехії, і ми будемо продовжувати взаємодію у військовій галузі і забезпечувати колективний захист", - підкреслив Обама.
У свою чергу, міністр оборони США Роберт Гейтс заявив, що необхідності в розміщенні систем ПРО в Чехії і Польщі поки що немає.
"Новий підхід США щодо ПРО буде більш ефективним і захистить всю Європу", - заявив він.
"Поки існує ракетна загроза з боку Ірану, ми будемо займатися створенням системи ПРО", - сказав Гейтс.
За його словами міністра оборони США, "наші засоби розвідки показали, що можливості Ірану з використання міжконтинентальних балістичних ракет набагато нижче, ніж ми думали".
Крім того, він заявив, що США мають намір співпрацювати з Росією з проблеми раннього попередження ракетної атаки з території Ірану.
"Ми, безумовно, будемо розмовляти з цього питання з Росією. Мова йде про радар, радіолокатори кругового огляду (на Кавказі), який дає можливість Росії побачити пуск міжконтинентальних балістичних ракет", - заявив Гейтс, повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на телеканал "Вести-24".
|