НОВИНИ

21.09.2009 | НАТО залишається відданим статті про захист територій своїх членів
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен наголошує, що ніхто не повинен сумніватися у відданості членів Альянсу статті 5-ій угоди, яка стосується територіальної оборони країн-членів.


Про це він заявив під час виступу у Центрі Карнегі, відповідаючи на прохання прокоментувати рішення адміністрації Президента США Барака ОБАМИ відмовитися від попередніх планів адміністраці Джорджа БУША щодо розміщення елементів ПРО в Європі.


“Йдеться не про відмову від протиракетної оборони в Європі. Це – нові плани, які дадуть можливість захистити всі країни-члени НАТО”, - сказав він.


“Ніхто не повинен мати сумніві у відданості статті п’ятій щодо територіальної оборони”, - додав він.


Разом з тим, Генсек Північно-Атлантичного альянсу зазначив, що покращення відносин НАТО та Росії підуть на користь східним країнам-членам НАТО та сприятимуть зменшенню напруги в Європі.


Як повідомляв УНІАН, 17 вересня Президент США Б.ОБАМА заявив про намір встановити нову систему протиракетної оборони у Європі, котра має враховувати також інтереси Росії. Ця система, за словами Б.ОБАМИ, буде більш технічнішою і маневренішою.


Нова система має замінити ту, про яку домовилася з урядами Польщі та Чехії попередня адміністрація США республіканця Джорджа БУША.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект