НОВИНИ

21.09.2009 | Зміна планів США щодо ПРО викликала політичну лихоманку в Польщі
Джерело - Українська служба ВВС

Зміна Сполученими Штатами рішення щодо розміщення протиракетної установки викликала у Польщі шквал політичної лихоманки. Країна без американського протиракетного щита залишиться беззахисною від нападу з повітря, заявляла в четвер опозиція та представники адміністрації президента Леха Качинського. Справа прояснилася лише надвечір після оприлюднення заяви президента США Барака Обами.


У четвер у другій половині дня політичним колам Варшави стали відомі подробиці, як США хочуть змінити плани стосовно протиракетного щита. Після завершення телефонної розмови з президентом Бараком Обамою, керівник польського уряду Дональд Туск повідомив, що у жодному разі відмова США розмістити на території Польщі елементи ПРО не впливатиме на стратегічні стосунки між Польщею та США.


«Слова, які я почув від президента Барака Обами, вказують на те, що після рішення американської сторони про зміну планів США стосовно протиракетних установок, Польща має усі шанси дістати в цьому проекті ексклюзивну роль, – зазначив Дональд Туск. – Отож, вважаю, що у найближчому майбутньому є шанси посилити польсько-американську співпрацю у військовій сфері, зокрема в оборонній».


Опозиційні партії та президент Польщі не погоджуються з урядом


Заява прем’єра мала б поставити крапку в політичному протистоянні керівних кіл Польщі. Однак опозиція звинуватила уряд, що він довів до краху американський проект розміщення у країні елементів ПРО. Зокрема посткомуністи не приховували радості від повідомлень, що упродовж четверга надходили до Варшави із Вашингтона та Праги. У польській столиці особлива увага представників політичних кіл була зосереджена на повідомленнях про те, що Москва привітно сприймає рішення США.


Польський президент Лех Качинський у четвер, коментуючи політичні події дня, зауважив: «Я стосовно цієї проблеми робитиму ще окрему заяву. Нині вважаю, що ситуація виникла внаслідок серйозних помилок у переговорах із американською стороною, що їх було допущено у 2007–2008 роках».


Польща не залишиться беззахисною – керівник МЗС


У свою чергу міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав не спекулювати проблемою розміщення на території Польщі елементів американського протиракетного щита.


Він запевнив, що Польща внаслідок зміни американських оборонних проектів не залишиться беззахисною від можливого нападу з повітря.


«Президент США анонсував створення нової системи протиракетної оборони. Американська сторона також запевнила нас, що ракети протиповітряної оборони системи Patriot, котрі будуть передані Польщі, будуть боєздатними, оснащеними електронними системами зв’язку та керування. Це дозволить інтегрувати американські ракети з польськими системами протиповітряної оборони», – заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект