НОВИНИ

16.09.2009 | Бельгія та Іспанія виступають проти продажу Opel консорціуму Magna-Сбербанк
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Зустріч представників німецького уряду, Єврокомісії та шести країн ЄС, де знаходяться заводи Opel, пройшла вчора у Берліні. На ній Бельгія та Іспанія виступили проти продажу автовиробника консорціуму австрійсько-канадського концерну Magna та російського Ощадбанку.На зустрічі йшлося про розподіл між країнами ЄС державних гарантій у розмірі 4,5 млрд євро, який має отримати новий власник Opel. На минулому тижні американський концерн General Motors прийняв рішення продати своє дочірнє підприємство в Європі консорціуму Magna-Сбербанк. Німецький уряд привітав таке рішення, на відміну від Бельгії та Іспанії. "Чим більше ми знайомимся із планами нового власника, тим менше він нам подобається", - заявив сьогодні журналістам у Берліні міністр промисловості Іспанії Мікель Себастьян.


Для Бельгії Magna взагалі є найгіршим варіантом. Адже, як заявив напередодні голова європейського відділення концерну Magna Зігфрід Вольф, компанія планує закрити завод Opel в Антверпені і скоротити загалом по Європі 10,5 тис. робочих місць. "Ми з такими планами погодитися не можемо", - заявив голова виробничої ради Opel Клаус Франц. Він повідомив, що 23 вересня в Антверпені зустрінуться представники профспілок всіх європейських заводів Opel для обговорення подальших дій.


Операцією купівлі Opel консорціумом Magna-Сбербанк зацікавилася також Єврокомісія. Брюссель планує перевірити, чи мають країни ЄС право у цьому випадку надати концерну державний кредит.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект